Duyarsız Vatandaş Kirletiyor

0
415

Duyarsız Vatandaş Kirletiyor

Dalaman Kayacık sahiline atılan çöpler sahilde ve denizde kirlilik oluştururken, belediye ve vatandaşlar bu kirliliğe sebep olan duyarsız vatandaşlara tepki gösteriyor.
Dalaman Belediyesinin Projelerine dahil ettiği ve açılışını geçtiğimiz gün yaptığı Dalaman’ın güzel sahillerinden biri olan Kayacık sahilini belediye temizliyor, duyarsız vatandaşların bıraktığı atıklar kirletiyor.
Özellikle sahil içinde, çevresinde ve denize atılan alkol şişeleri, çekirdek kabukları, yiyecek ambalajları ve poşetler sonucu bazı yerlerde oluşan kirlilik hem Dalaman Belediyesi hem de duyarlı vatandaşların tepkisini çekiyor. Dalaman belediyesi yetkilileri, insanları doğa konusunda daha duyarlı olmaya davet etti.

Utanır, çöp atmazlar diye…

Sahile temiz hava almaya gelen vatandaşlardan bazıları ise ; “Ben her gittiğim koya, pikniğe, plaja bir çöp poşeti ve eldiven götürüyorum, en azından oturduğum mıntıkayı temizliyorum çocuklarımla, belki beni görenlere örnek olur ve azıcık utanır, çöp atmazlar belki diye… Geçtiğimiz gün de Kayacık’ta yaptım ; Şişe kapakları, cam kırıklarını topladım. Çünkü çocuklarımız güzel bir dünyayı hak ediyor.
Biz buraya temiz hava almaya geliyoruz. Duyarsız insanlar ise çevreyi kirletip batırıyor. Sahilde gezen, çekirdeğini yiyen, çöpünü sahile ya da denize atıyor. Balığa gelen arkadaşlar da balık tuttuktan sonra kullanmadığı eşyalarını denize atıp gidiyorlar. Böylece sahilimiz ve denizimiz kirleniyor. Vatandaşların doğaya karşı biraz daha saygılı olmalarını diliyorum” dedi.
Haber : Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.