Dünya yetimlerine iftar”

0
554

Dünya yetimlerine iftar”

Türk Kızılay Dalaman Şube Başkanı Fatma Çalkın, Muğla’yı temsilen, Tunus’ta düzenlenen “Dünya ülkelerinde, tüm Dünya yetimlerine yönelik iftar ve yardım organizasyonuna” katıldı.

Türk Kızılay Genel Merkez yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Gebze Şube Başkanı Oya Tuncer, Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, Dalaman Şube Başkanı Fatma Çalkın ve iki çalışan ve bir gönüllüden oluşan heyet Tunus’ta yetimlerle birlikte iftar ve yardım organizasyonunda bulundular.

Türk Kızılay Dalaman Şube Başkanı Fatma Çalkın, “Türk Kızılayı olarak böyle bir görevin içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Organizasyonun 29 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildiğini ifade eden Türk Kızılay Dalaman Şube Başkanı Fatma Çalkın, “Tunus Büyükelçimiz Ömer Faruk Doğan’ı da ziyaret ederek iftar yemeğine katıldık. Ardından ülkemize döndük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

-Ramazan yardımları devam ediyor

Diğer taraftan Türk Kızılay Dalaman Şubesi tarafından çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyleyen Türk Kızılay Dalaman Şube Başkanı Fatma Çalkın, “Dalaman şubemiz tarafından vatandaşlarımıza yönelik yapılan ramazan yardımları devam ediyor. Hazırlanan kolilerde kuru gıdaları dağıtıyoruz. Önümüzdeki günlerde de merkezden gelecek olan kavurma etleri de vatandaşlarımıza dağıtacağız” diye konuştu.

Melahat Kanbur

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.