Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası

0
495
Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası

Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası

Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında ilçede bin 500 adet fidan dağıtıldı.

Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü personeli tarafından Dalaman pazaryeri mevkisinde vatandaşlara ücretsiz olarak bölgeye has endemik tür olan Sığla’nın yanı sıra Erguvan, Fıstık Çamı ve Defne fidanları dağıtıldı.

Aldığı fidanı mezarlığa dikeceğini söyleyen İsmet Çetin isimli doğa sever “peygamberimiz elindeki abdest ıbrığını geri gelirken dolu getir ve bir ağaç dik. Dibine de dök de götür” demiş. Bende bu ağacı mezarlığa dikeceğim” diye konuştu.

Dalaman Orman İşletme Şefi Mehmet Oruç ise, “bölgeye uygun Sığla, Defne, Fıstık Çamı ve Erguvan olmak üzere yaklaşık bin 500 adet fidanı halkımıza dağıtıyoruz” dedi.

Oruç “21 Mart Ormancılık haftası etkinliklerinde tüm Dalaman’ımızın yeşillenmesi için yöremize uygun ağaçlardan pazaryerinde vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu vesileyle hem Dalamanımızı yeşillendirmek, hem de  ağaç sevgisini herkese aşılamak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.