Dostluk ve Barış Rallisi 18 Mayıs’ta

0
402
Dostluk ve Barış Rallisi 18 Mayıs’ta

Dostluk ve Barış Rallisi 18 Mayıs’ta

 

Son iki güzergahında Dalyan’a uğramadan geçmeyen Allgau-Orient/Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi bu yıl da 20 ülke, 200 araç ve 500 katılımcının iştiraki ile, 12’ncisi 18 Mayıs’ta yapılacak.

-Dalaman/Dalyan güzergahta

Dalyan Ralli Koordinatörü Ali Mürşit Yağmur, Dalaman ve Dalyan’ın Rallinin kooperasyon şehri olduğunu söyledi.

Dalaman/Dalyan bölgesinin Ralli güzergah yol haritasında yer alacağını ifade eden Yağmur, “turizmin gözbebeği bölgemiz, Oberstaufen,Viyana, Lübyana, Zagreb,Belgrad,Sofya, İstanbul,Ankara, İzmir,Ankara,Antalya,Hayfa,Adana,Betlehem,Amman gibi büyük şehirler ile birlikte anılacaktır. Dünyanın son otomobil maceralarından birisinin keyfine varın” dedi.

Ali Mürşit Yağmur, 113 takım, 500 katılımcı, 200 araba ile 11 bin kilometreyi kapsayan, otoyol veya GPS olmaksızın yapılan Allgeau-Orient/Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisinin son 9 senede dünyanın en önemli rallileri arasına girdiğini de sözlerine ekledi.

-Macera, eğlence, sosyal buluşma

Allgau-Orient/Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi dünya çapındaki uzun soluklu etkinliklerden birisi olduğunun altını çizen Yağmur şunları söyledi. “Almanya,Türkiye ve Ürdün’deki yerel gazete ve dergilerin yanı sıra, Avrupa’nın en önemli gazeteleri de 2005’te bir gecede ortaya çıkan bu 3 haftalık ralliye yoğun bir şekilde yer vermişlerdir. Allgau-Orient /Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi amacı hız ve performans değil, macerayı yarışma heyecanıyla birleştirmek, bunu yaparken de hayır işleri yapmak ve yardım malzemelerinin nakliyesini sağlamaktır.Ocak 2014 tarihli Auto-Bild Klassik’in raporu Alllgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi olumlu ve çılgın bir motor sporu olarak tanımlanıyor ve katılımcılarına uzak ve egzotik ülkelerde havalı arabalarına zarar verme korkusu olmadan seyahat etme, bir deve sahibi olma veya gerçekten faydalı bir şeyler yapma imkanı sağladığından bahsediyor”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.