Dostlarını, arkada bırakmadılar…

0
412
Dostlarını, arkada bırakmadılar…

Dostlarını, arkada bırakmadılar…

 

Hayvan Dostları Derneği’ne (HAYDOS) ait barınaktaki birisi 3 ayaklı, diğeri kör 2 köpek hayvansever İngiliz aile tarafından sahiplenildi.

İngiltere’nin Manchester şehrinden Sarıgerme’ye tatile gelen Tracey Very ve Dean Baker çifti, Dalaman Bülüşlü mevkisindeki yaklaşık 800 köpek ve 200 kedinin yaşadığı HAYDOS barınağını ziyaret etti.

-Can dostların, biri kör, diğeri üç ayaklı

Barınakta dolaşırken Ortaca’da 4 ay önce sahibinin traktörün arkasına bağlayarak sürüklenmesi sonucu bir bacağını kaybeden “Bettys” ve Dalaman’da av tüfeğiyle vurulması sonucu bir gözünü kaybeden “Rosie” isimli köpeklerden çok etkilenen çift, hayvanları sahiplenme kararı aldı.

Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından çift, Dalaman Havalimanı’ndan kalkan uçakla köpekleri de yanlarına alıp İngiltere’ye gitti.

“Parayla hayvan almayın, sahiplenin”

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, yaptığı açıklamada, kendilerine her türlü mağdur hayvanın geldiğini, bunları sahiplendirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

İngiltere’den Sarıgerme’ye tatile gelen çiftin barınaklarını ziyaret ettiğini belirten Dağdelen, “Sağ olsunlar üç ayaklı olan Bettys ve bir gözü kör olan Rosie’yi sahiplenmek istediler. Biz de yardımcı olduk.” dedi.

Dağdelen, çiftin köpekleri ile İngiltere’ye döndüklerini anlatarak, “Kimse hayvanları sahiplenmek için barınağın kapısında sıraya girmiyor. İngiliz çiftimiz örnek bir davranış sergiledi. Vatandaşlarımız parayla hayvan almasın. Barınaktan sahiplensinler.” diye konuştu.

Dağdelen, birçok kişinin hediye olarak aldığı kedi veya köpeği gözünü kırpmadan sokağa terk ettiği bir zamanda, iki tane de olsa sokak köpeğinin sahiplenilerek yuva bulmasının kendilerini mutlu ettiğini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.