Dorse mezarlığı

0
141
Dorse mezarlığı

Dorse mezarlığı

Ekonomik sıkıntı çeken firmanın personeli kullandıkları tırların dorselerini Dalaman ilçesine bağlı Taşbaşı köyünde çürümeye terk etti. Yaklaşık değeri 100 bin lira olan 7 adet dorseyi yapılan bildirimlere rağmen firma halen almadı.

-Firma ekonomik sıkıntıda

Köylülerden gelen şikayet üzerine araştırma yapan Dalaman İlçe Jandarma Komutanlığı Dorselerin geçtiğimiz yıl sürücüleri tarafından bölgeye bırakıldığını, yapılan araştırmalara göre ise Antalya’da bulunan ve bir süre önce ekonomik sıkıntı çeken bir firmaya ait olduğunu tespit etti.

-Çürümeye terk edildi

Taşbaşı köyü muhtarı Cemil Yıldız “bu dorseler yaklaşık 1 yıldır burada durmakta. Bizler bu bölgede çalışan maden ocaklarında nakliyecilik yapan işletmelere ait olduğunu buralarda park etmiş olabileceklerini düşünüyorduk. Uzun süre sahip çıkan olmayınca güvenlik güçlerine haber verdik, işlem yaptılar. Bazı aksamları daha önce araç şoförleri tarafından sökülmüştü. Atıl vaziyette çürümeye terk edilmiş vaziyette duruyorlar. Yağmurlarla birlikte gelen selde devrilenler oldu. Daha fazla zarar görmemesi için bir an önce alınmasını bekliyoruz” dedi.

Ömer Kundakçı- Güngör Çoban

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.