Diplomalar gölden çıktı

0
925

Diplomalar gölden çıktı

Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan 51 öğrenci, aileleri tarafından şişeler içerisinde Köyceğiz gölüne atılan temsili diplomalarını yüzerek aldı.

Mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından, okul birincisi Hasan Barış Karataş mezuniyet kütüğüne brövesini çaktı. Öğrencilerin denizcilik yemini sonrası bayrak ve flama teslimi yapıldı.

Diplomaları göle atılan öğrencilerin suya atlayarak diplomalarını almaları renkli görüntüler oluşturdu. Diplomalarıyla gölden çıkan öğrenciler, sevinçlerini arkadaşları, öğretmenleri ve aileleriyle paylaştı.

Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Binici, Sekizinci dönem mezunları olarak 2018-2019 Eğitim öğretim yılında 51 öğrencinin mezun olduğunu söyledi.

Binici, “Öğrencilerimiz güverte işletme dalından mezun oluyorlar. Bölgemiz daha çok yat sektörü canlı olduğu için daha çok yat kaptanlığı, gemici gibi iş imkanlarına sahipler. İş imkanı gayet iyi, isteyen öğrencimiz mezun olur olmaz iş bulabilmekte. Bölgemiz için okulumuz büyük bir kazanç. Umarım onları vatanını seven, ülkesini seven, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, geçmişi ile barışık ve ülkesini kalındırmak için yapan ve kaptanlık mesleğini de en iyi şekilde icra eden öğrencimiz olarak mezun etmişizdir. Bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenci ve veliler duygularını paylaştı.

-Okul birincisi Hasan Barış Karataş “Çok güzel bir 4 yıl geçirdim. Herkesin bu mesleği yapmasını öneriyorum. Hedefim 4 yıllık güzel bir üniversiteye gidip kaptan olmak. Hedeflerimin peşinde koşmak için uğraşıyorum.”

-Baba Karataş ise, “Devlete, vatana, millete hayırlı bir evlat yetiştirdiğim için, başarılı bir öğrenci yetiştirdiğim için çok mutluyum. Bütün öğretmenlerine ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. İnşallah güzel bir kaptan, denizci, hayırlı bir evlat, hayırlı bir gelecek devlet adamı yetiştirdiğimi düşünüyorum.”

-Öğrenci Ece Yıldırım, “Burada okuduğuma gerçekten çok mutlu oldum, çok şanslıyız. Bu şansı eline geçen arkadaşlarımız oldu ama kullanamadılar. Her okul farklıdır ama denizcilik gerçekten çok farklı. Kızlar için biz yapamayız falan diyen oluyor. Zorluk olmadı dersem yalan olur. 1 ay zorluğu oluyor, ondan sonra gerçekten denize kendini bağladığında o sana yardımcı oluyor zaten, onunla bir oluyorsun. Ona göre kaptanlarınla, ortamınla gerçekten çok güzel bir şey oluyor, bağ oluyor aranda. Ben gerçekten çok mutluyum. İyi ki tercihim burası olmuş. Hedefim yat kaptanlığı, öğrenci arkadaşlarıma ve ailelerine tavsiye ederim-”

Anne Yıldırım, “Biz de çok memnunuz, hayırlısı ile bitti. İnşallah gönlüne göre istediği mesleğe sahip olur. Öğretmenlerimiz de sağ olsun çok ilgilendiler, kızlar yapamaz deyip de bırakmadılar. Hepsine teşekkür ediyorum”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.