DİKKAT..! METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME

0
472
DİKKAT..! METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME

DİKKAT..!

METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME 

01.10.2013 Salı günü: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in yağışlı geçeceği, yağışların; Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli,Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir), ve Kıyı Ege’de (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) akşam saatlerinde Antalya’nın batısında kuvvetli (21-50 kg/m2 ) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir. Rüzgarın batı bölgelerde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının, yarın (01.10.2013 Salı) Marmara ve Ege bölgesinde, Çarşamba ve Perşembe günleri kuzey, iç ve batı bölgelerde Cuma günü güney ve doğu bölgelerde olmak üzere tüm yurtta hissedilir derecede (Akdeniz’in kıyı kesimlerinde 5 ila 8, diğer yerlerde 10 ila 15 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

Tahmin edilen kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağışlar, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile hissedilir derecedeki sıcaklık azalmasına karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması tavsiye olunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.