Dikkat, Elektrik Kesintisi

0
356
Dikkat, Elektrik Kesintisi

Dikkat, Elektrik Kesintisi

 

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de, 26 Aralık 2014 Cuma günü sabah; 02:00-07:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacak.

 

Elektrik dağıtım şirketi AYDEM’den yapılan açıklama şöyle; “TEİAŞ 21. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü, Muğla İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Müdürlüğü’nün ilgi yazısı ile Dalaman Trafo Merkezinde 18.12.2014 tarihinde meydana gelen arızaya bağlı primer ve sekonder teçhizatta gerçekleştirilecek test çalışmaları kapsamında 26.12.2014 Cuma günü 02:00-07:00 saatleri arasında elektrik kesintisine gidileceği bildirilmiştir.

Anılan çalışmalar nedeniyle kısıt şartları dâhilinde enerji verilecek ve elektrik kesintisinden etkilenecek yerleşim merkezleri şu şekilde olacak;

İlçe Adı Çalışma Yapılacak Tesis Enerjisiz Kalacak Bölgeler Çalışma Tarihi ve Saatleri Açıklama

Dalaman TEİAŞ 154 kV Dalaman Trafo Merkezi            Dalaman İlçe merkezi ile bağlısı 16 köy Fethiye İlçesi üzerinden beslenecektir. DHMİ Dalaman Havalimanı, Hava Deniz Üs Komutanlığı, Dalaman Hava Meydan Komutanlığı ile TİGEM Dalaman Tarım İşletmesi Müdürlüğü’ne elektrik verilemeyecektir. 26 Aralık 2014         02:00-07:00 Belirtilen yerleşim merkezlerine çalışma süresince elektrik verilemeyecek olup tesislerinde bakım planlayan ilgililerin kendi güvenlik önlemlerini almaları gerekmektedir. Diğer yandan TEİAŞ çalışmasının önceden tamamlanması durumunda enerji daha erken verilebileceğinden bu durum ilgililerce dikkate alınmalıdır.

Ortaca Ortaca İlçe merkezi ile bağlısı toplam 15 mahalleye elektrik verilemeyecektir.

Köyceğiz Köyceğiz İlçe merkezi, Toparlar, Karaçam, Hamitköy, Döğüşbelen, Yaylaköy, Yeşilköy, Zaferler, Yangı, Köyceğiz, Zeytinalanı, Kavakarası mahalleleri ile Ormanlar Mahallesinin Meşebükü, Gökgedik, Şirinyer, Ören ve Aksaz bölgelerine Marmaris İlçesi üzerinden elektrik verilecektir.  Enerji ihtiyacı Ula İlçesi’den sağlanan Balcılar Köyü uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenmeyecektir. İlçenin enerjili olacak merkezleri dışında kalan 9 Mahallesi ile Otmanlar Mahallesinin 5 yerleşim bölgesine elektrik verilemeyecektir.

Fethiye Olağan enerji ihtiyacı Dalaman İlçesinden sağlanan Göcek Mahallesi,  Belenpınar mevkii ile Gökçeovacık ve Karacaören mahallelerine Fethiye İlçesi üzerinden enerji verilecektir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.