Dalyan’ın “en”leri

0
1620

Dalyan’ın “en”leri

19 Ağustos 30 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak olan yarışmayla Dalyan’ın en iyi hizmet veren turizmcileri ve yılın şanslı tatilcisi seçilecek. Ortaca Dalyan’daki esnaflar, müşteri memnuniyetiyle değerlendirilecek. Yapılacak değerlendirmelerden sonra Dalyan’ın “en”leri belirlenecek.

Projeyi Dalyan’da işletmecilik yapan birçok kişinin önerileri ve Ersin Turan’ın destekleriyle başlattıklarını ifade eden Turizmci, Ali Mürşit Yağmur, “Amacımız Dalyan’da bir ilki gündeme getirmek Dalyan’a bir hareketlilik kazandırmaktan öte değildir. Otel, apart, pansiyon, restoran, tekneci, taksici, market aklınıza ne gelirse tamamen Dalyan’ı ziyaret edenlerin yorumlarından yola çıkarak ve müşteri memnuniyetlerini baz alarak ve (trıpadvısor, holıday chech, zoover, for sguare, bookıng com.expedia, otelpuan ) sitelerinden gelen değerlendirmeleri de alarak yapacağız. Bu bağlamda hiç kimseyle önceden belirlenmiş bir ilişkimiz yoktur” dedi.

-Olumsuz görüşler, kişiye iletilecek

Kişiler hakkında yapılan olumsuz eleştiri ve yorumlar dikkate alınacağını ancak kamuoyuna duyurulmayacağını söyleyen Ali Mürşit Yağmur, “Sokaklara asacağımız reklam afişlerinden yola çıkarak belirli tarihler arasında tatilini burada geçiren ziyaretçilerin yapacakları yorumlar her kesimden oluşan bir jüri tarafından titizlikle incelenip değerlendirilecektir. Bizim amacımız en iyi hizmet verenlerle ilgili olacağından olumsuz yorum ve iletiler sahiplerine not olarak iletilecektir. Bu konuda her hangi bir haksızlığa karşı önlemlerimiz olacaktır” ifadelerini kullandı.

-En iyiler değil, en iyi hizmet verenler

“En iyiler” konusu değil “en iyi hizmet verenler” konusunda yapılacak değerlendirmeler tamamen gelen ziyaretçi yorumlarına göre değerlendirileceğinin altını çizen Ali Mürşit Yağmur şunları söyledi.

“Burada yine ilk etapta kişi değil beğenilerin sayılarına göre sıralamalar yapılıp aynı branşta birçok işletme ödüle aday gösterebilecektir. Jüri üyeleri sayın kaymakamımız, sayın belediye başkanımız başta olmak üzere Ortaca ve Dalyan’ın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından oluşacaktır. Amacımız kesinlikle Dalyan’da turizmcilerimizi olumsuz yorumlardan dolayı karalamak olmayacaktır. Bu konuda taraflı atılan paylaşımlar olabileceğini göz önünde bulundurarak kimsenin hakkını kimseye yedirmek gibi bir niyetimizde asla yoktur, buna müsaade de etmeyeceğiz. Bazen aksaklıklar her müessese de olabilir ama bunlar çözülebilir sorunlardır. Dalyan’daki her turizmci ve esnafımız bizler için çok değerlidir. Zaten böyle bir haksızlığa da izin vermeyiz”

-1 hafta Dalyan’da tatil

Ali Mürşit Yağmur, “Ayrıca tatilini Dalyan’da geçiren sizlerin https://www.facebook.com/dalyanikesfet sitesine atacağı resim ve videolar yine jüri üyelerimiz tarafından değerlendirmeye alınacaktır. En güzel anlarını bizimle paylaşan aile veya kişilere Dalyan’da 2019 yılı içerinde belirlenen tarihler arasında bir hafta tatil imkanı sunacağız” diye konuştu.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.