Dalyan’da teknecilerin sezon hazırlığı

0
365
Dalyan’da teknecilerin sezon hazırlığı

Dalyan’da teknecilerin sezon hazırlığı

2 8

 

Muğla’nın dünyaca ünlü turizm merkezlerinden Dalyan’da faaliyet gösteren tur teknelerinin sezon hazırlıkları devam ediyor.

 

Ortaca Dalyan kanalı ve Köyceğiz gölünde günübirlik çalışan tekneler dalyan çekek yerinde bakım ve onarımdan geçirilerek suya indiriliyor.

Tur tekneleri Köyceğiz gölü, tarihi, doğal güzellikleri ve yaklaşık 12 kilometre uzunluğundaki kanalda sazlıkların arasından geçerek İztuzu kumsalına ulaşıyor.

 

Dalyan Tekne Kooperatifi başkanı Atilla Gültekin, Dalyan kanalı ve Köyceğiz gölünde yaklaşık 600 teknenin faaliyet gösterdiğini, bakım çalışmalarının kış sezonu boyunca peyder pey yapıldığını söyledi.Turizm İşletmecisi Özay Akdoğan, turizmcileri 2016 sezonuna hazır olduklarını belirtti.

 

-Dalyan Tekne Kooperatifi Başkanı Atilla Gültekin,Köyceğiz gölü ve Dalyan kanallarında 600’e yakın tekneninseyrü sefer yapmaktığını söyledi.

Yıllık 1 milyonun üstünde yolcu taşındığını kaydeden Gültekin, “Mart ayı bizim hazırlıklarımızın artık son dönemleri itibariyle büyük önem arz etmektedir. Kaptanlarımız ve tekne sahipleri gece gündüz demeden bakımlarını yapmaktadır. Bakımları yapılan tekneleri kanala indiriyoruz, Bu sene üstünde durduğumuz önemli konulardan bir tanesi teknelerimizin tek tip boya ile standart bir hale getirmek. Hem görünüş hem temizlik olarak müşterilerimize en iyi hizmeti vermek adına tek tip boya yapıyoruz ve kaptanlarımıza bunu öneriyoruz“ dedi.

 

– Turizm İşletmecisi Özay Akdoğanise, 2016 yaz sezonuna ciddi bir şekilde hazırlandıklarını ifade etti.

Akdoğan, “Her yıl olduğu gibi bu yılda piyade türü teknelerimizi bakıma aldık.Her şey sil baştan bütün bakımları boyaları, zımparaları, vernikleri atılıyor. 2016 yaz sezonunda gelecek olan yerli ve yabancı bütün müşterilerimize hazırlanıyoruz.Bu yıl yerli potansiyelde ciddi bir artış bekliyoruz. Onun içinde ben 2016 yaz sezonunda beklentilerimiz çok büyük. Herkes ciddi bir şekilde hazırlığını yapıyor.  1 nisan itibariyle de teknelerimiz pırıl pırılolacak ve gelen müşterilerimize hizmet vermeye başlayacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.