Dalyan, yine carettalarla yüzüyor…

0
530
Dalyan, yine carettalarla yüzüyor…

Dalyan, yine carettalarla yüzüyor…

DSC_2959 DSC_2954

 

Ortaca’nın Dalyan mahallesinde geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen,  “Carettalarla Yüzüyoruz” temalı, açık su yüzme yarışının bu yıl ikincisi 30 Nisan’da yapılacak.

 

Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Yönetim Kurulu başkanı Sezgin Yiğit, yaptığı açıklamada, düzenledikleri organizasyonlarla Dalyan ve bölgesini tanıtmayı, işletmecilerin turizmden hak ettikleri geliri sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Yiğit, “Değerli, turizm işletmecilerimiz, 28-29-30 Nisan 2017 tarihleri arasında, Derneğimiz tarafından dünyaca ünlü İztuzu plajında “Carettalarla Yüzüyoruz” temalı, açık su yüzme yarışı organize ediyoruz. Ortaca Kaymakamımız Fatih Ürkmezer ve Belediye Başkanımız Hasan Karaçelik’in destekleri ve önerileriyle tüm izinler derneğimiz tarafından alınmıştır.Bu ve ileride yapacağımız “Dalyan Tanıtım” amaçlı organizasyonlarda, katkı sağlayacak tüm Dalyan dostlarına şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

 

-Etkinlikler bölgeye renk katıyor

Turizm sezonunun başlayacağı ilk günlerde bu tür organizasyonların önemine değinen Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Yönetim Kurulu başkanı Sezgin Yiğit, “Geçtiğimiz yıl yapılan yüzme organizasyonu ve geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kefal balığı festivalinde görülen yoğun ilgi üzerine, bu organizasyonunda yeterli ilgi göreceğini düşünüyoruz. Bu sebeple, 28-29-30 Nisan 2017 tarihleri arasında, Dalyan tanıtımına katkı sağlayacağını düşündüğümüz,  konaklama ve tur organizasyonları gibi konularda birlik içeresinde olabilmemiz için tüm Dalyan turizm işletmecilerini aramızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.