Dalyan ruhu, doğal malzemelerde yaşıyor

0
565
Dalyan ruhu, doğal malzemelerde yaşıyor

Dalyan ruhu, doğal malzemelerde yaşıyor

Ortaca Dalyan’da el yapımı ahşap boyama, resim ve süs eşyaları atölyesi özellikle yabancı misafirlerin ilgisini çekiyor.

Ressam Saba Sakarya, resim sanatını sevdirmek ve çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla yetkililerde yapılacak olan işbirliğiyle atölye çalışmaları yapmayı planladıklarını söyledi.

Dalyan Gülpınar caddesinde açtığı atölye ile bölgeye hareketlilik getiren ressam Saba Sakarya, “Burada amacımız Dalyan’ın farklı yönlerini de ortaya koyarak bölgemizin tanıtımına katkı sağlamak. Özellikle yabancı misafirlerimizin ilgisini çok çekiyor. Eşim Rasim Ülgen ile birlikte çalıştığımız atölyemizde ahşap objeler onun elinde şekilleniyor. Yaptığımız hiçbir ürün fabrikasyon değil ve el emeği. Kullandığımız malzemeler bölgeden topladığımız dal parçaları (Yalos), atık ahşaplar. Bunların üzerine yaptığımız çalışmalar da özel” dedi.

-Her ürün bir tanıtım

“Dalyan Spirit” sahibi Ressam Saba Sakarya, satılan her ürünün üzerindeki etikette de Ortaca Dalyan’ın tanıtımını yapmayı ihmal etmiyor.

Sakarya ürünlerin etiketine, “Türkiye’nin batı kıyısında bulunan küçük, şirin tatil kasabası olan Dalyan’dan almış olduğunuz bu ürün, tamamen denizden toplanmış olan “Yalos”dan üretilmiştir. Bu ürün tamamen özel tasarım olup el yapımıdır” notunu düşüyor.

-Yalos

“Rüzgarla denize sürüklenmiş, orada bir süre kalmış, sonra tekrar rüzgarın ve dalgaların marifetiyle denizin kıyısına, karaya vurmuş, güneşin ve tuzlu suyun etkisiyle mat bir renk almış, türlü şekillerde küçük dal, ağaç parçalarının genel adı”

ÖMER KUNDAKÇI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.