Dalyan Kefal Balığı Festivali

0
1481
  1. Dalyan Kefal Balığı Festivali

Muğla´da kış turizmini hareketlendirmek amacıyla Ortaca Belediyesi ve Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği’nce 2. Dalyan Kefal Balığı Festivali düzenlendi.

Festival kapsamında balık avı yarışması yapıldı. Dalyan iskele meydanından teknelerle açılan yarışmacılar doğal Labirent görünümündeki sazlıklarla kaplı Dünyaca ünlü Dalyan kanalında balık avladılar.

Festivalde, Grup Zakkum konser verdi. Vatandaşlara balık ekmek ikramında bulunuldu.

Festival kapsamında gerçekleştirilen yarışmada en büyük balığı yakalayan ilk üç yarışmacıya ödülleri verildi. Yarışmacılardan Ömer Ekiz, yakaladığı 38 santimlik Kefal balığı ile birinciliği, Ahmet Oklu 34,5 santimle ikinciliği, İsa Oklu ise 34 santimle üçüncülüğü elde etti.

-Yarışma birincisi Ömer Ekiz, “bu gün ki Kefal yarışmasında adına uygun olsun diye sürekli Kefal düzeneğiyle avlanıp birinciliği kazandım” diye konuştu.

 

-Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, etkinliklerin amacının turizm sezonunu biraz daha uzatabilmek istediklerini bunun için de özellikle Dalyan’da yapılan etkinlikleri sezon başında ve sezon sonuna aktardıklarını söyledi.

Hasan Karaçelik, “Dalyan’ımızın turistik ve tarımsal değerlerini daha iyi bir şekilde nasıl tanıtabiliriz şeklinde düşüncemiz hayata geçmeye başladı. Sezon başında yüzme yarışlarını yapıyoruz. Yüzmeye ilgi duyanlar geliyor. Sezon bitimine yakın koşuyu yapıyoruz, koşmak isteyenler geliyor. Yöremizin gerçekten çok ciddi bir değeri olan Kefal balığının tanıtımını vesile ederek Dalyan’daki turizm sezonunu biraz daha uzatmaya çalışıyoruz. Bunun da esnafımıza büyük katkılar sağladığını düşünüyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.