Dalyan Caretta Run 28-29 Ekim’de

0
572

Dalyan Caretta Run 28-29 Ekim’de

Dalyan’da Doğal yaşamı (Flora ve faunayı) korumak ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla, DOKTOB (Dalaman-Ortaca-Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeciler Birliği) Koordinatörlüğünde 2. Uluslararası Dalyan yarı maratonu 28-29 Ekim’de yapılacak. 

28 – 29 Ekim’de Türkiye’nin cennet köşelerinden Ortaca Dalyan’da ikincisi gerçekleştirilecek olan Dalyan Caretta Run; 5, 14 ve 21 km’lik parkurlarıyla koşuculara doğa içinde eşsiz bir koşu deneyimi sunmasının yanı sıra; İztuzu Plajı’ndaki Caretta caretta kaplumbağalarının korunmasına da katkıda bulunuyor.

Köyceğiz Gölü’nü İztuzu Plajı’nda deniz le kavuşturan doğa harikası kanalın yanı başına kurulmuş olan Dalyan, bu yıl da 28-29 Ekim günlerinde Dalyan Caretta Run için gelecek misafirlerini ağırlamanın heyecanı içinde. Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan koşuda, koşucular Dalyan merkezinden başlayarak İztuzu Plajı’na ilerleyen parkurda 5, 14 ve 21 km’lik üç ayrı mesafede yarışacaklar. Nar bahçelerinin arasından geçerek Sulungur Gölü’ne doğru ilerleyen parkur, koşuculara büyüleyici bir deneyim vaat ediyor.

28 Ekim saat 10:00’da Dalyan Cumhuriyet Meydanı’nda koşucu kiti dağıtımı ile başlayacak program, saat 13.30’daki halk koşusu ile devam edecek. 16:00’da start alacak koşunun bitiminde, koşucuları Dalyan’ın simgelerinden nar suyu bekliyor olacak. Tempolu bir koşudan sonar eğlenmeyi hak eden koşucular saat 22:00’dan itibaren ise Dalyan kanalı ve kral mezarları manzarası eşliğinde DJ partisinde buluşacaklar.

29 Ekim sabahı İztuzu Plajı’na ulaşan koşucular, sabah yogasına katılarak bu eşsiz doğa güzelliği içinde güneşi selamlamanın tadını çıkaracaklar. İsteyenler, yoga sonrasında İztuzu Plajı’nın altın sarısı kumlarının tadını çıkarırken, dileyenler de çevre koylara günübirlik tekne turları yapabilecekler.

İztuzu Plajı aynı zamanda nesli tükenmekte olan Caretta caretta deniz kaplumbağalarının ve mavi yengeçlerin üreme noktası. Bu ikili kadar meşhur olmasa da, Dalyan Kanalı’nda Nil Kaplumbağaları (Trionyxtriunguis) da bol bol bulunmakta ve şanslıysanız tekne gezileri esnasında birkaçına rastlamanız mümkün.

Dalyan Caretta Run, koşucularına doğa, spor ve eğlence dolu muhteşem bir hafta sonu deneyimi sunmayı hedeflerken, aynı zamanda parçası olduğu doğayı da sürdürülebilir kılmak ve İztuzu Plajı’nın simgesi Caretta caretta kaplumbağalarının korunmasına katkıda bulunmak için, ikinci yılında da İztuzu Plajı’nda yer alan Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) ile işbirliği yapıyor.

Siz de hem doğa ve sporla iç içe eğlenceli bir hafta sonu geçirmek, hem de bu sevimli dostlarımızın hayata tutunmasına destek olmak istiyorsanız, 28 Ekim’de Dalyan Caretta Run’daki yerinizi hemen alın.

Interval Events ve Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otel ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) iş birliğiyle düzenlenen organizasyonun kayıtları www.dalyancarettarun.com üzerinden devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.