Ana Sayfa Gündem DALYAN AÇIK SU YÜZME YARIŞI

DALYAN AÇIK SU YÜZME YARIŞI

0
531
  1. DALYAN AÇIK SU YÜZME YARIŞI

“Carettalarla Yüzüyoruz” temalı “Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı”nın 4.ncüsü bu yıl 27-28 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Kayıtların 450 sporcu ile sınırlandırıldığı yarışlarda sporcu aileleri ile beraber 2 bin 500 kişinin turizm hareketi olarak Dalyan’a giriş yapmasını bekleniyor.

Dalyan İztuzu Turizm Tanıtım Derneği’nden yapılan açıklamada, “Carettalarla Yüzüyoruz” temalı yarış bu sene sporcuların istekleri doğrultusunda iki parkur olarak belirlendi. Bu tür etkinlikleri düzenleme amacımız bölge ikliminin sunduğu avantajlar sayesinde doğa harikası Dalyan’ı hak ettiği seviyeye yükselterek, turizmini 12 aya çıkarmaktır. İki günlük olan bu aktivite bölgemize gelen sporcularımız ve yakınlarının bölgemizden güzel anılarla ayrılmasını sağlamak adına çeşitli etkinliklerle renklendirilmektedir. Yarışmanın bir etkinlik olarak geçmesi ve bölgemize gelen konuklarımızın şenlik havasında hafta sonu geçirmelerini sağlamak adına, iki gün boyunca Dalyan kanalı kenarında kermes düzenlenecektir” denildi.

Yarışma takvimi:

  1. Gün 27 Nisan 2019 Cumartesi / yer: Dalyan Kaunos Kral Çay bahçesi

Teknik toplantı olarak adlandırdığımız günde, sporcuların parkur hakkında bilgilendirilmeleri dışında;

Konser, zumba dans gösterisi,  sirtaki dans gösterisi ve makarna partisi düzenlenmektedir.

  1. Gün 28 Nisan 2019 Pazar

Yarış günü olup, tüm sporcularımız ve yakınları tekneler ile iztuzu plajı yarışma alanına ulaştırılmaları, Hazırlıkların tamamlanmasının ardından yarışın başlanması ve bitişi, Sporcuların ve yakınlarının tekneler ile Dalyan’a ulaşmalarının ardından 14:30 gibi Dalyan Kaunos Kral Çay bahçesinde gerçekleşen ödül töreni ile sonlanmaktadır.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.