Dalamanlı bisiklet tutkunları Patara’da

0
290

Dalamanlı bisiklet tutkunları Patara’da

Dalaman Karia Derneği 23-26 Ağustos 2018 tarihinde Patara bisiklet ve kültür turu düzenledi.

Seydikemer Karadere mahallesinde bu içerikte düzenlenen ilk alternatif sürdürülebilir tatil içeriği ile hazırlanan etkinliğe diğer illerden hem bisikletliler hem de aileler katılım gösterdi.

Patara Saklıkent rotasında pedallayan bisikletçiler 24 Ağustos’ta Saklıkent kanyonunu, 25 Ağustos’ta Likya coğrafyasının Letoon, Ksantos ve Patara antik kentlerini ziyaret ettiler. Katılımcılar tercihlerine göre kamp alanı olan Patara Green parkta çadır ve bungalovlarda, mahalledeki pansiyonda ve Kumluova Letoon hotelde konakladılar. Etkinlik tarihinden 10 gün öncesinde gelenler ise doğal güzelliklerin tadını yaşadı. Değişik illerden gelen hem bisikletçi hem de aileleri eğlenceli bir zaman geçirerek dinlendiler.

Karia Derneği Başkanı Turan Bulut, “coğrafyamızda yapılan turizm yatırımı sadece yazın deniz, güneş, kum, olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermesi düşünülmüştür. Yazın normal mevsim şartlarında herkes ziyaretçi olarak geliyor bölgemize. Ama yılın 6 ayı çalışan sektör diğer 6 ay atıl vaziyette bekliyor. Hepimiz projeler üretiyoruz ama cesaret edip gerçekleştirme denemelerimiz çok yavaş ilerliyor. Bilmeliyiz ki mevsim şartları değişti kışın bile güneş etkisini hissettiriyor ve denize girilebiliyor. Bir STK olarak Karia Derneği bir nebze olarak örnek olsun diye alternatif turizme katkıda bulunmak için sürdürülebilir etkinlikler yapmaktadır. Denizde bir damla olsa bile gelecekte herkes yapmaya cesaret edebilecektir” dedi.

Bulut, “Her türlü ihtiyaçları kendileri tarafından karşılanan bu organizasyonlara ihtiyaç vardır. Tüm tanıtım etkinliklerimizde turizm sezonunu uzatmak için mücadele vermekteyiz. Etkinliğimizde güvenliğimizi sağlayan Seydikemer ve Kaş kaymakalıklarına ve bize araç tahsis eden Seydikemer Belediyesi Başkanlığına çok teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.