Dalaman’ı Moskova’da tanıttı

0
194

Dalaman’ı Moskova’da tanıttı

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz Dünya’nın önemli turizm fuarlarından biri olan Moskova Uluslararası Seyehat ve Turizm Fuarı’na(MITT) katıldı.

Türkiyeden çok sayıda otel,turizm firması,acente ve turizm ilçeleri ve belediyeler Rus Pazarı’ndan pay sahibi olabilmek adına Moskova Uluslararası Seyehat ve Turizm Fuarı’na katılıyor.Bu sene 13-15 Mart tarihleri arasında yapılan fuara Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’da Dalaman’da bulunan Kapıkargın Kaplıcası’nı ve Dalaman’ın diğer doğal ve kültürel güzelliklerini tanıtmak amacı ile katıldı.

Ankara Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) ile ortaklaşa bir çalışma ile bu yıl MITT Fuarı’na katılmaya karar verdikleriniş ifade eden Dalaman Belediye Başkanı Muhammet ŞAŞMAZ Akdeniz’le Ege’nin birleştiği bir alanda bulunan Dalaman’dan Rusya’ya limon, nar ve domates ihraç ettiklerini hatırlattı. Şaşmaz, “Sağlıklı suları bulunan kaplıcamız var. Ruslar, sağlık turizmine katkı sağlayacak olan Dalaman’ı gelip görmeliler.” dedi.

Dalaman’daki kaplıcanın termal suyunun birçok hastalığa faydası bulunduğunu vurgulayan Şaşmaz, “Ruslar bu kaplıcayı ziyaret ediyorlar. İlçemizi daha fazla tanıtarak Türkiye’ye, Dalaman’a ve insanlığa katkı sağlayacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.