Dalamandan Karabük’e Damızlık koyun

0
940
Dalamandan Karabük’e Damızlık koyun

Dalamandan Karabük’e Damızlık koyun

Dalaman Tarım Açık Cezaevin’den Karabük Eskipazar  ilçesi Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakfı tarafından damızlk  234  koyun satın alındı.

Karabük Eskipazar ilçesi Sosyal yardımlaşma vakfı yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre ilçede işe yatkın üretken ve verimli insanları iş sahibi yapabilmek için uygulanan bir proje bu proje kapsamında 9 aileye 25’er dişi koyun bir damızlık erkek koyun verilecek. Aileler 36 ay ödemesiz 8 yılda geri ödeme halinde borçlanacaklar.

Eskipazar Sosyal  Yardımlaşma vakfı yetkilileri Dalaman tarım açık cezaevinde yetiştirilen Bursa Karacabey merinosu damızlık bazında en iyi olduğunu onun için burayı tercih ettiklerini söylediler.

Dalaman Tarım açık Cezaevi Müdürü’nün  açıklamasında ; “Dalamanda 20 yıldan bu yana bursa Karacabey koyunu yetiştiriciliği yapılmakta. Her geçen yıl sayımız artmakta. Bu yılda Bin civarında yetiştirildi. İsteyen herkese ve her kuruma satabiliyoruz. Karabük Eskipazar sosyal yardımlaşma vakfınada 504+KDV ‘den 234 koyun verdik. Daha önce Ortaca tarım kredi kooperatifi , denizli tarım kredi kooperatifide bu tür projelerle bizden damızlık koyun aldılar” Dedi .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.