Dalaman’da zeytin toplarken kayalıklardan düştü

0
2399

Dalaman’da zeytin toplamak için çıktığı ağaçtan düşen kişi, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından uzun süren uğraşlarla kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Nazir Türkmen (74) oğluyla Şerefler Mahallesi Karadere mevkisindeki zeytinliğine zeytin toplamaya gitti. Bir ağaca çıkan Türkmen, dalın kırılmasıyla yaklaşık 2 metreden kayalık zemine düştü.

Türkmen’i kendi çabalarıyla aşağıya indiremeyen oğlunun 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istemesi üzerine olay yerine Dalaman ve Fethiye UMKE sevk edildi.

Arazinin sarp ve kayalık olması nedeniyle bölgeye iple kurtarma istasyonu kuruldu. Sedyeye alınan Türkmen, ekipler tarafından yaklaşık 2 saat taşınarak dağdan aşağıya indirildi.

Burada bekletilen ambulansa alınan Türkmen, Dalaman Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Kalça kısmından kırık olduğu belirtilen Türkmen’in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Türkmen’in oğlu Murat Türkmen gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının zeytin toplarken dalın kırılmasıyla düştüğünü söyledi.

Babasının kayalık zemine düştükten sonra biraz yuvarlandığını anlatan Türkmen, “Ekiplere çok teşekkür ederim. Onlar olmasa aşağıya indiremezdim.” Dedi.

UMKE görevlisi Hüseyin Pınar ise Fethiye ve Dalaman ekipleriyle ortaklaşa düzenlediği operasyonda hastaya 1,5 saatlik yürüyüşün ardından ulaştıklarını ifade etti.

Hastayı sedyeye sabitleyip istasyon yardımıyla kurtardıklarını belirten Pınar, yaralının sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.