Dalaman’da Yaşlılar Haftası

0
61

Dalaman’da Yaşlılar Haftası

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası olması nedeniyle, ilçede ikamet eden yaşlılarla kahvaltıda bir araya geldi. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz yaşlıları evlerinde ziyaret etti.

Kahvaltıda misafirlerle tek tek ilgilenen Kaymakam Ali Güldoğan, “Yaşlılık, geçmişin muhasebesinin yapıldığı, tecrübe ve birikimlerin yeni kuşaklara aktarıldığı, anılarla yaşanılan bereketli bir dönemdir. Sizlerden istifade edeceğimiz, öğreneceğimiz çok değerler var. Bu vesileyle siz değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor; sizlere sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.” Dedi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ise yaptığı açıklamada,

“Türk Toplumu, yaşlısını gencinden ayırt etmeyen ve onları koruyup kollayan bir geleneğe sahiptir. Yaşlılarımıza sahip çıkmak, onların ihtiyaçlarını gidermek her insan için bir görevdir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en önemli değerlerimiz arasında yer almaktadır. Bizleri yetiştirerek bugünlere getiren büyüklerimize, bu dönemlerinde ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı göstermek sorumluluğu unutulmamalıdır. Nitekim Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin kıstasıdır” diyerek yaşlılara vermemiz gereken değeri açıkça ifade etmiştir. Herkesin bir gün mutlaka yaşlanacağının unutulmaması temennisiyle, tüm yaşlılarımıza sağlıklı uzun ömürler dileyerek Yaşlılar Haftasını kutlar saygılar sunarım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.