0
1138

Dalaman’da toplantı ve yürüyüş yerleri

Dalaman Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Dalaman’da yapılacak olan toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılabilecek alanlar ile pankart asılacak yerler, “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6., 22. ve 26. maddeleri ile bu kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. maddesi uyarınca belirlendi.

-Toplantı ve Yürüyüş

Gösteri ve yürüyüş için Dalaman Atatürk caddesi Cumhuriyet ilk ve ortaokulu önünde toplanılacak, Atatürk caddesi üzerinde Hakkı Ege caddesinden İş bankası önünden geçilerek Cumhuriyet meydanında toplanılacak.

Cumhuriyet meydanı ve Atatürk anıtı önünde son bulacak olan gösteri ve yürüyüşe katılanlar bu meydana açılan cadde ve sokaklardan dağılacaklar.

-İlan, afiş ve pankart asılabilecek yerler

Dalaman’da, İlan, afiş ve pankart asılabilecek yerler ise şu şekilde belirlendi.

Atatürk caddesinde TİGEM kavşağı ile Çağlayan caddesi arası, Meltem sokakta Atatürk caddesi ile şehit Karaoğlanoğlu caddesi arasında, Hakkı Ege caddesinde Atatürk caddesi ile Cengiz Topel caddesi arasında, Cengiz Topel caddesinde Hakkı Ege caddesi ile Celal Bayar caddesi arasında, Seyfettin İnce caddesinde Atatürk caddesi ile Namık Kemal caddesi arasında, Ömer Musa Siva caddesinde Atatürk caddesi ile Ömer Musa Siva caddesi arasında, Şehit Karaoğlanoğlu caddesi ile Meltem sokak ile İnönü caddesi arasında, İnönü caddesinde Şehit Karaoğlanoğlu caddesi, Şehit Hamza Atakul caddesi arası, Merkez cami kavşağından Celal Bayar caddesi arasında, Muhtar Akbekir caddesinde Kenan Evren bulvarı ile İnönü caddesi arasında.

Ayrıca ticari hakları saklı kalmak kaydıyla, Dalaman Belediyesi’ne ait ilan panolarına ve billboardlara, açık hava toplantısı süresince Cumhuriyet meydanına afiş ve pankart asılabilecek.

Melahat Kanbur

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.