Dalaman’da Tarım aletlerinin kontrolleri yapıldı

0
436
Dalaman’da Tarım aletlerinin kontrolleri yapıldı

Dalaman’da

Tarım aletlerinin

kontrolleri yapıldı

Dalaman’da 2011 yılında KKYDP kapsamında projesi onaylanarak satın alımı gerçekleştirilen alet ekipmanların yerinde kontrolleri yapıldı.

Dalaman İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Akdeniz tarafından yapılan açıklamada “2011 Yılında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında dağıtımı yapılan 61 adet Makine ve Ekipmanlarının yerinde ve faal durumda olup olmadıklarının kontrolleri yapılmıştır.
2011 yılında proje kapsamında Dalamanlı üreticilerimize 6 farklı çeşitte toplam 61 makine ekipman için destek verildi. Bu makine ekipmanlardan 11 adet motorlu tırpan, 21 adet el traktörü, 21 adet pülverizatör, 1 adet çayır biçme makinesi, 4 adet diskli tırmık ve 3’ü sap parçalama makinesi olmak üzere 61 çiftçimizin makine ve ekipmanları yerinde kontrol edilmiştir. Bu kontroller makine ve ekipmanlar teslim edildikten sonra 2 yıl süreyle rutin olarak yapılmaktadır.
2013 yılı için KKYDP kapsamında ilgili Tebliğin yayınlanmasından sonra çiftçilerimize gerekli duyurular en kısa zamanda yapılacaktır.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.