Dalaman’da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

0
658
Dalaman'da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Dalaman’da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

 

Dalaman’da Kadın bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ve Otomobilsiz kentler günü” etkinliğinde buluştu.

 

Fatma Bal önderliğinde organize edilen bisiklet turuna yaklaşık 40 kadın bisikletleriyle beraber süslenip etkinliğe renk kattı.

 

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ve Otomobilsiz kentler gününün anlam ve önemi konusunda konuşan Fatma Bal ; “Tüm Türkiye’de  28 İl ve İlçede eş zamanlı olarak yapılan bu turdan Dalaman’ın da haberi olmalı, Dalaman neden bir bisiklet kenti olmasın.

Yollar sadece motorlu taşıtlara ait değildir. Bisikletliye saygı istiyoruz.  Motorlu taşıtların hiçe saydığı bir çok insanı kazalarda kaybettik. Spor aracı olarak kullandığımız bisikletlerimiz aynı zamanda ulaşım aracıdır. Uygun bisiklet politikası oluşursa işe veya ulaşacağımız yere, dünyanın birçok yerindeki gibi hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizi giyip bisikletlerimiz ile gidebiliriz.  Kadın bisikletliye saygı istiyoruz.  Görünür olmayan binlerce kadın var ülkemizde. Kadın toplumda görünür olmalı. Biz kadınlar çekinmeden yollarda olmalıyız”dedi.

Fatma Jale Kutlumuş tarafından Bisiklet turu öncesi sürüş teknikleri ve uyulması gereken kurallar konusunda bilgi verildikten sonra start alan bisiklet turu, Dalaman İlçe Emniyet Trafik ekipleri eşliğinde Seyfettin İnce Caddesi “VELO MARİS” önünden, Cengiz Topel caddesi, Atatürk caddesisi, Şehit Karaoğlanoğlu caddesi, TİGEM’den Şehit Mehmetçik parkına kadar devam etti.

Mehmetçik parkında sonlanan bisiklet turu sonrası günün anısına hatıra fotoğrafı çektiren kadınlar yapmış oldukları bu etkinlikle ilgi gördüler.

Günün anısına, Dalaman Rengarenk sanat merkezi öğrencilerinin verdiği konser beğeni topladı.

Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.