DALAMAN’DA ŞEHİT BABASINA DARP

0
2571

DALAMAN’DA ŞEHİT BABASINA DARP

1992 yılında Mardin-Midyat mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girişilen silahlı çatışma sonucunda şehit olan Hamza Atakul’un  (1972-1992) babası marangoz esnafı Bahri Atakul, Edinilen bilgilere göre; 24 eylül 2018 günü gece saat 23.59 da Dalaman Belediye Hizmet Binası karşısındaki kavşakta Atatürk Caddesindeki bisiklet yolunda seyir halinde iken Dalaman MHP İlçe Başkanı Hasan Ş. ‘nin fiili saldırısına uğradı.

Edinilen bilgiye göre 24 eylül saat 23.59 dan birkaç dakika önce engellilere ait otoparkına aracını park eden Hasan Ş. Büyükşehir Belediyesince yapılmakta olan Bankamatiklerin arkasına geçti.Videodan 2 ayrı açıdan da izlenebildiği gibi Hasan Ş. daha sonra bisiklet yolundan gelen Şehit Babası Bahri Atakul’u yola düşürdüğü ve orada bir olayın yaşandığı görüldü. Şehit babası Bahri Atakul, Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğünde verdiği ifadesinde “birden üzerime birisi yumrukla saldırdı, yere düştüm, daha sonra tekrar yumrukladı, sonra bana hakaretler etti, ben can havliyle yanıma gelen arkadaşın yardımı ile ayağa kalmaya çalışırken şahsın Hasan Şimşek olduğunu gördüm, daha sonra aracına binerek uzaklaştı, gözlüğüm kırıldı, protez dişim kırıldı, sağ kolumda ve yüzümde darbeye bağlı ezilme ve kızarıklıklar oluştu,ben de Dalaman Devlet Hastanesine giderek rapor aldım, sonra ilçe emniyet müdürlüğüne ifademi verdim, benim bu şahısla hiçbir husumetim olmamıştır, davacıyım ve maddi manevi sonuna kadar bunun peşindeyim ” dedi. Atakul verdiği açıklamada ” ben bu ükleye bir oğul şehit verdim, bana yapılan bu darp ve muamele insanlık dışı ve kendisini milliyetçi olarak ifade eden kişilere yakışmayan, aşağılık bir harekettir, ayrıca yaşıma hürmeten affedilmeyecek bir davranıştır, yüce Türk adaleti gereğini yapacaktır” dedi.

Olay yeri görüntüleri de ortaya çıkarken, olayın hemen akabinde yoldan geçen Dalaman Deniz Üs Komutanlığı personeli Uzman Çavuş ta ilçe emniyet müdürlüğüne giderek tanık olarak ifadesini verdi. İfadesinde olay sonrası araç sürücüsünü “plakanı aldım, kaçma” dediğini söyledi ve  aracın plakasını bildirdi ve Hasan Ş’i teşhis ettiği öğrenildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yaptığı öğrenilen Dalaman MHP İlçe Başkanı Hasan Şimşek “Atatürk caddesi 5.sokakta bir kişi aniden önüme çıktı, az kalsın kaza oluyordu, kendisine sitem edince el kol hareketleri yaptı, karanlıkta kim olduğunu anlayamadım, daha sonra Belediyenin önünden geçerken önüne çıktım ve sözlü atışmaya girince ben de vurdum, pişmanım, kendisi ile bir husumetim önceden yoktur, kendisine özür dilemek için şahıslar gönderdim, böyle bir şey yaşamak istemezdim, ancak darp ve kavganın şiddeti bahsedildiği kadar değildir, bizler milliyetçi insanlarız, böyle bir şehit babası ile bu şekilde bir olayımız olduğundan dolayı pişmanlık duyuyorum, kendileri ile davadan vazgeçmeleri ve özrümün kabulu için görüşmeye hazırım, bir anlık gaflet oldu, üzgünüm” dediği söylendi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak;  Ethem Ersen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.