Dalaman’da Öğrencilere Trafik eğitimi

0
492
Dalaman’da Öğrencilere Trafik eğitimi

Dalaman’da Öğrencilere Trafik eğitimi

d8a27e64-7607-4e03-80c8-24cfe7e9b047 444e81f9-a515-4485-bb36-21b4cfa4346f

 

Dalaman’da, trafik bilincini arttırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik eğitimi verildi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında imzalanan sosyal sorumluk projesi kapsamında Dalaman’daki okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik yaklaşık 1 yıl devam edecek olan trafik eğitimleri başladı.

Eğitim programının ilki, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alim Çoban ve şef Fahrettin Eser ve Türkiye sürücü eğitimcileri konfederasyonu Dalaman ilçe temsilcisi Zeren Algan ve Dalaman İlçe Trafik memurları ile birlikte  Çiftlik İlkokulu öğrencilerine uygulamalı olarak yapılmaya başlandı.

Düzenlenen eğitim programında, çocuklara trafikte bilinçli olunması, başkalarının hakkına saygı gösterilmesinin gerekliliği, yol ve çevresinin güvenli kullanımı, trafik kazaları, sebep ve sonuçları , Sürücü kurslarında alınan eğitimlerin amaçları, yaya geçişlerinin kullanımı ve ışık sistemleri gibi trafik ile ilgili konular  öğrencilere uygulamalı olarak gösterilip anlatıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.