Dalaman’da MOBESE göz açtırmayacak

0
414
Dalaman’da MOBESE   göz açtırmayacak

Dalaman’da MOBESE 

göz açtırmayacak

Dalaman’da yeni kurulan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) sistemi basına tanıtıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, müdürlük binasında gazetecilere MOBESE sistemi ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İlçenin 6’sı hareketli olmak üzere toplam 9 noktanın kameralar ile izlenmeye başladığını belirten Çeribaş, MOBESE sistemi sayesinde olaylara daha erken müdahale etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Çeribaş, MOBESE sistemi 9 kilometrelik alanının altyapısının hazır olduğunu ifade ederek, “Emniyete gelen 500 bin liralık ödenek ile sistemin ihalesini yaptık. Şuanda 4 kilometrelik alanda 9 kamera ile izleme yapılıyor. 20 farklı noktaya sistemi kurmak için çalışmalarımız devam ediyor. MOBESE sistemi sayesinde olaylara daha erken müdahale etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ise, Dalaman Emniyet Müdürlüğü’nün her geçen gün geliştiğine işaret ederek, amaçlarının teknolojiyi kullanarak daha etkin çalışmak olduğunu kaydetti.

MOBESE Sistemi affetmeyecek

Basına gösteri amaçla tanıtılan MOBESE Kameralarından  sadece 1 tanesi olan TİGEM kavşağındaki kamera Şerefler Mahallesinde hareket halindeki aracın plakasını bile rahatlıkla odaklayıp görüntüleyebiliyor.

OMR_0044OMR_0047

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.