Dalaman’da Kutlu Doğum haftası

0
472
Dalaman'da  Kutlu Doğum haftası

Dalaman’da  Kutlu Doğum haftası

Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya teşriflerinin yıldönümü olarak kutlanan Kutlu Doğum Haftası Dalaman Kültür merkezinde “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferansla kutlandı.

Dalaman Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe; Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Dalaman Belediye Başkanı Muhammed Şaşmaz, Mushafları İnceleme Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin,  Daire amirleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşları  ile  vatandaşlar katıldı.

Konferans Elcik köyü İmam-Hatibi M. Fatih Top’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda konuşma yapan İlçe Müftüsü Selahattin Bozkurt;  “İhlas ve samimiyetin dinin özüdür. Peygamber efendimizin ashabına üç kez tekrar ederek söylediği, ‘din samimiyettir, din samimiyettir, ifadesiyle zirveye ulaştı. Bozkurt; “bu kutlu ifadeye göre İslam’ı kabul eden her insanın Allah’a iman ve kullukta samimiyet sınavına tabi tutuldu, bütün ibadetlerin, her türlü riya ve gösteriş ile çıkar kaygılarından arındırılıp sadece Allah rızası içim yapılması çağrısındayız, Türk millet ve ecdadımız merhamette, samimiyette ve muhabbette yer yüzünde isim yapmış bir millettir.Bizim de bu ecdadın torunları olarak onlara layık olmaya gayret edeceğimizden şüphemiz yok. Bizim atalarımız, büyüklerimiz duygularını ve düşüncelerini genellikle vezinli, kafiyeli ifade etmişlerdir, sözü ahenkli ve güzel söylemişlerdir.”dedi.  Bozkurt konuşmasını, Yunus Emre’nin “Ya bildiğini eyit, ya bir bilirden işit, teslimlik ucunu tut sözü uzatmayanlar” mısralarıyla bitirdi.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafiz Osman Şahin tarafından “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferans verildi.

Konferans sonrası Kaymakam Yılmaz Şimşek, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafiz Osman Şahin’e çiçek takdim etti. İlçe Müftülüğünce konferansa katılan vatandaşlara lokma ikramı ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.