Dalaman’da Kültür, Eğitim, Spor Çalıştayı gerçekleştirildi

0
689

Dalaman’da Kültür, Eğitim, Spor Çalıştayı gerçekleştirildi

Dalaman Belediyesi toplantı salonunda, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş öncülüğünde Sanat, Spor, Eğitim Çalıştayı gerçekleştirildi.

Dalaman Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen Çalıştay’a Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Dalaman Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ertuğrul, Dalaman Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ümit Özen, Zübeyde Hanım Kadın Yaşam, Sanat ve Spor merkezinde görev yapan Antrenörler katıldı.


Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş öncülüğünde başlayan Çalıştay, Sanat ve Spor merkezinde görev yapan Antrenörler şikayet ve önerilerini anlattılar. Yeni sezonda ne gibi faaliyetlere yer verecekleri hakkında fikir alışverişinde bulundular. Verimli geçen toplantıda geleceğe yönelik çok olumlu kararlar alındı.


Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş; “Bir araya gelemedik ondan dolayı hepinizden özür dilerim. Sizinle çok fazla ilgilenme şansızımız olmadı 5 ay oldu Ümit hocamız yapılması gerekeni yaptığını düşünüyorum. Çalışma alanında ufak tefek sıkıntılar mutlaka olacaktır. Bunları Ümit hocamızla ve bizimle paylaşırsanız daha verimli çalışma ortamımız olacağını düşünüyorum. Sizler için yapabileceğim imkan olursa ben belediyenin imkanlarınla her zaman hazırım. Zübeyde hanım ilk etapta kapandı, kapandıydı gidiyor gibi bir takım sözler işittik. Ben bunlara sokak dedikodusu diyorum. Bunları Allahın izni izniyle aştığımızı düşünüyorum Zübeyde Hanımda duruyor Antrenör arkadaşlarda duruyor. Sadece burda isim değişti yani sporla ilgili Ümit hocamız olduğu için yetkileri ona devrettik İnşallah bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum” dedi.
Dalaman Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ertuğrul;” Başkanımın da dediği gibi biz sizlerle ilgilenemedik ama sporu sevmediğimizden değil Seçildik geldik bunun yoğunluğu oldu bundan kaynaklı görüşememezlik oldu. Yeni sezon ve yeni başlangıç Dalaman’da nasıl etkinlikler yapabiliriz bunlar için neler yapabiliriz Dalaman’daki gençleri bu aktivitelere nasıl yönlendireceğiz bunlar hakkında fikir birliğine varacağız. Buna dair program yapıp bu program dahilin’de çalışacağız. Emek verdiğiniz için kendim ve Belediyemiz adına teşekkür ederim” dedi.

Dalaman Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ümit Özen;” Başkanımızın ’da dediği gibi bir geçiş dönemindeyiz, size uygun olmayan bir süreç yaşandı. Sizler işin içindesiniz bizden daha iyi değerlendirirsiniz sizin fikirleriniz bizim için çok önemli. Bu geçiş döneminde bazı ihtiyaçlarınıza cevap veremedik bu böyle devam edecek anlamına gelmiyor. Dalaman Gençlik ve Spor Kulübü, Sosyal Kültürel işler bölümü organize olup ne kadar hangi branşa ne yapmamız lazım. En önemli detay ise bütçe, bütçe olmadan yarışmalara  gidilmiyor sporcuların ihtiyaçları karşılanmıyor. Bunları beraber çözüm üreterek halledeceğiz.

 

Ben bir spor adamı olarak çok gücüme giden, komşu ilçelerde Aktiviteler yarışmacı takımlar bizden çok çok fazla, bunu mutlaka yakalamamız gerekiyor. Olabildiğince çocuklarımıza ulaşmamız lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde olursak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Emeği geçen her kese teşekkür ederim “dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.