Dalaman’da Kaldırımı işgal edenlere ihtarname

0
580

Muğla Büyükşehir Belediyesi vatandaşları canından bezdirdi. Tabela ve reklam vergisinden borcu olanlara anında icra takibi yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, küçük esnaflara kaldırım işgalinde göz açtırmıyor. Zincir marketleri ise kaldırımlarda tezgah açarak dilediği gibi satış yapıyor.

 

-600 liralık borç için araç bağlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ilan ve reklam vergilerinde de esnafa göz açtırmıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi,Ortaca’da 600 lira ilan ve reklam vergisi borcu olan bir esnafın 60 bin liralık aracına haciz işlemi yaptırarak bağlattı. Aracının yakalatma kararı olduğunu, aracı bağlandıktan sonra tesadüfen öğrenen esnaf 150 lira da yediemin ücreti ödedi.

Ortaca

-Zincir market, işportacı oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kaldırım üzerine 1 metrekarelik dondurma dolabı koyan esnafa ihbarname ile 3 günlük süre verirken, Ortaca’da bir zincir market şubesi ise, kaldırıma 15 metre uzunluğunda tezgah açtı. Ortaca’da esnafa kaldırıma sandalye koydurmayan Zabıta ekiplerinin büyük marketlere aynı duyarlılığı göstermemesi şaşkınlık yarattı.

Zabıtaların sürekli olarak esnafı taciz ettiğinden dert yanan bir esnaf ise şikayetini sosyal medya üzerinden paylaştı.

Dalaman’dan Halil Göksu Bağçeci, sosyal medya hesabından, “hergün başka bir adamınla geliyorsun Muğla Büyükşehir Belediyesi. Yarın için bir planın yoksa para istemekle ilgili, bize dirlik vermemenle ilgili, bizde ailemizi, su paramızı, elektrik paramızı, dükkan kiramızı, vergimizi, sigortamızı, bağ-kur’umuzu düşünebilirmiyiz” diye yazarak esnafın nefes alabilmesi için rahat bırakılmasını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.