DALAMANDA İŞÇİLER ZEHİRLENDİ

0
509
DALAMANDA İŞÇİLER ZEHİRLENDİ

Dalaman’da gıda zehirlenmesi

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı (TİGEM) Dalaman Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde çalışan 23 işçi öğle yedikleri yemekten zehirlendikleri iddiasıyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, öğle yemeğini yedikten sonra bazı işçiler mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleriyle Dalaman Devlet Hastanesi’ne geldi. Serum bağlanan ve müşahade altına alınan işçilerin öğle yemeğinde tavuk, pilav yedikleri ve ayran içtikleri öğrenildi.

-2 saat sonra rahatsızlandık

İşçilerden Ramazan Yılmaz, “öğle yemeğimizde pilav, yoğurt ve çorba vardı. Yedikten yaklaşık 3 saat sonra mide bulantısı başladı. İshal ve istifra ettik ve hastaneye geldik” dedi.

Yılmaz Batıbey ise, “yemek yedikten iki saat sonra mide ağrısı başladı ve hastaneye başvurduk. Serum takıldı. Şuan da daha iyiyim”

-23 kişi başvurdu

Hastaları ziyaret eden Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek yaptığı açıklamada hastaneye ilk etapta 23 kişinin geldiğini söyledi.

Şimşek, “Tarım İşetmeleri Genel Müdürlüğümüze ait Dalaman tesislerinde çalışan işçilerimizden 23 kişi yedikleri öğlen yemeğine müteakip baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle hastanemize müracaat etti. Genel durumları şuanda iyi, hayati tehlikeleri yok. Hepsine geçmiş olsun. Tedavilerine hastanemizde devam ediyoruz. Bir süre müşahade altında tutulacaklar ve kısa sürede taburcu olmalarını diliyorum” dedi.

Güngör ÇOBAN – Ali Rıza AKKIR – Ömer KUNDAKÇI

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.