Dalaman’da hububat hasadı başladı

0
264
Dalaman’da hububat hasadı başladı

Dalaman’da hububat hasadı başladı

Dalaman İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün hububat alanlarında biçerdöverle ürün hasat kontrollerine hız verdiği bildirildi.

Yapılan çalışmalarda valilik tebliği, çiftçilere yönelik sirküler mektup, kontrollerde görev alacak teknik elemanların listesi, dane kaybının önemi ve önlenmesiyle ilgili bilgileri içeren broşürlerin hazırlandığı belirtilerek, bunların mahalle ve köy muhtarlıklarına, ziraat odası başkanlığına, biçerdöver sahiplerine ve çiftçi malları koruma başkanlıklarına gönderildiği ifade edildi.

Dalaman İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Akdeniz yaptığı açıklamada: İlçemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “2013 Yılında Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı” doğrultusunda, biçerdöverle ürün hasadında tarla kontrol çalışmaları devam etmektedir.

Konuyla ilgili olarak teknik elemanlarca merkez ve köylerde gerekli açıklama ve eğitimlerin verildiğini de kaydeden Akdeniz, “bu çalışmalarda olası bir dane kaybının önüne geçilerek hem üreticilerin emeklerinin karşılığını almaları, hem de ilçemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Kontrollerin mesai saati gözetilmeksizin aralıksız olarak hasat sezonu boyunca devam edecek” açıklamasında bulundu.

Güngör ÇOBAN

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.