Dalaman’da Girişimciler Sertifikalarını aldı

0
577
Dalaman’da Girişimciler Sertifikalarını aldı

Dalaman’da Girişimciler Sertifikalarını aldı

Muğla’nın dalaman ilçesinde KOSGEB, Muğla Esnaf Odalar Birliği ve Dalaman Esnaf Odası işbirliği ile düzenlenen Girişimcilik eğitimine katılan kursiyerlerin belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Yeni girişimcilere öğütler veren Muğla  Esnaf Odalar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, “güzel projeler hazırlayarak bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmanızı temenni ediyorum, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Dalaman Esnaf Odası Başkanı Şevket Takar gerek esnaf vatandaşların gerekse esnaflık yapmayı düşünen vatandaşlara her türlü eğitimleri sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Girişimcilik kursunun önemine işaret eden Takar “yeni girişimcilerimiz için bu kurslar çok büyük önem arz etmektedir. Girişimcilik kursunda belgelerini alanlar Proje hazırlayarak ve hazırladıkları projenin kabul görmesi durumunda devletin vermiş olduğu 30 bin lira hibe 70 bin lira da kredi olmak üzere 100 bin lira kullanmaya hak kazanacaklar. Biz de elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız” diye konuştu.

Düzenlenen eğitimin sonunda belge almaya hak kazanan Gökhan Yaşar, İlknur Kurt, İlknur Çöllü, Şerife Çöllü, Emel Karabıçak, Hatice Durmaz, Zeynep Selçuk, Semra Yaman, Durkadın Karaağaç, Erdem Karakuş, Hayriye Korkmaz, Şifa Yüksel, Erhan Kor, Kemal Işıl, Ahmet Çoşkun, Fatma Doğan, Kutlay Kiraz Korkut, Nazan Kor, Abdullah Meltem, Salih Daşdemir, Fatmana Atlı, Semra Karakuş, Muharrem Aykan Anıl, Bilal Baykan, Salih Karaduman, Mine Nigiz, Hakkı Karataban, Malik Uysal, Şirin Karabıyık, Yasemin Altın’ın belgeleri Muğla  Esnaf Odalar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız ve Dalaman Esnaf Odası Başkanı Şevket Takar tarafından verildi.

 

Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.