Dalaman’da Gıda Denetimleri yapıldı

0
466
Dalaman’da Gıda Denetimleri yapıldı

Dalaman’da Gıda Denetimleri yapıldı

 

Dalaman’da, üretim, toplu tüketim ve satış yerlerindeki gıda ürünlerinden numunelere alınarak incelenmek üzere laboratuvarlara gönderildi.

 

Dalaman İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Akdeniz, ilçede gıda denetimlerinin periyodik olarak sürdürüldüğünü ifade etti.

Bakanlık tarafından, değişik ürün gruplarında, risk bazında yıllık Gıda Kontrol Planı hazırlandığını anlatan Akdeniz, Gıda üretim ve satış zincirinin tüm aşamalarında 2013 yılından itibaren Gıda Kontrol Planının, Bakanlık ve il Kontrol planı olmak üzere iki bölümde uygulanmasına karar verildiğini söyledi.

 

Alınan numunelerin laboratuvara gönderildiğini belirten Ergün Akdeniz, “2014 Yılı Bakanlık Gıda Kontrol Planı” ve “ 2014 Yılı İl Gıda Kontrol  Planı” çerçevesinde ilçe Müdürlüğümüzce ekim ayı içerisinde belirlenen minimum numune miktarına göre üretim yerlerinden,  toplu tüketim ve satış yerlerinden toplam 33 adet numune alınmıştır. Bu numuneler Muğla, Denizli, İstanbul, Bursa ve Antalya’daki gıda kontrol laboratuvar müdürlüklerine  gönderilmiş olup, sonuçlarına göre işlem tesis edilecektir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.