Dalaman’da fırtına etkisini gösterdi

0
3478
Dalaman’da fırtına etkisini gösterdi

Dalaman’da fırtına etkisini gösterdi

Dalaman’da sabah saatlerinde etkili olan fırtına ve  yağış ilçede maddi hasara yol açtı. Etkili olan fırtına nedeniyle can kaybı yaşanmazken, Hürriyet mahallesi Camii’nin minaresinin uç kısmındaki külah yerinden çıkarak yamuldu.

Yerinden çıkan kulah’ın düşme tehlikesi nedeniyle bulunduğu yerden çıkarmak için,  Muğla Büyükşehir belediyesi Dalaman İtfaiye amirliği ekipleri, Vinç, Dalaman İlçe Emniyet ekipleri, Aydem ve Dalaman Belediyesi seferber oldu.

2 Vinç yardımıyla indirilmesi belirlenen külah için özel sektörden çağırılan ustalar, “Bu havada oraya çıkamayız, çok tehlikeli olur” diyerek camin olduğu yere bile gelmediler.

Şaşmaz minareye çıktı

Camii imamının haber vermesiyle birlikte Mahalle camisine gelen Dalaman belediye başkanı Muhammet  Şaşmaz, Minarenin başına çıkarak ne yapılması gerektiği konusunda işçilere talimat verdi.  Şaşmaz’ın belediye kademesindeki işçilere verdiği bilgiler doğrultusunda vinç yardımıyla ve minarenin başına çıkan işçilerin ummalı çalışmasıyla 30 metre yükseklikte bulunan külah aşağıya indirildi.

Öğle namazı camide kılınamadı

Öğle namazı için camiye gelen vatandaşlar düşme tehlikesi olan minarenin külah’ını o halde görünce imamdan bilgi aldılar ve öğle namazlarını evlerinde kıldılar.

Hber : Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.