Dalaman’da Femin-Art sergisi

0
76
Dalaman'da Femin-Art sergisi

Dalaman’da Femin-Art sergisi

– Dalaman’da birincisi düzenlenen Uluslararası Resim Festivali kapsamında kadın sanatçıların çizdiği resimler sergilendi

Dalaman Belediyesi ve Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği işbirliğinde birincisi düzenlenen Uluslararası Resim Festivali kapsamında kadın sanatçıların Muğla’nın farklı bölgelerinde çizdikleri resimler sergilendi.

Dalaman Sığla Restaurantta düzenlenen sergiye Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimsek, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Tarım Açık Cezaevi Müdürü Mustafa Kemal Cengiz ve davetliler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Kaymakam Şimsek, Dalaman’ın böyle güzel faaliyetlere ev sahipliği yapmasının kendilerine mutluluk verdiğini söyledi.

Sergide çok güzel resimlerin yer aldığını belirten Şimsek, “Kadınların bu gibi sanatsal faaliyetlerde bulunması çok güzel. Sergide bulunan resimlerin hepsi birbirinden hoş. Bu yıl birincisi yapılan etkinliği önümüzdeki yıllarda da umarım devam ettiririz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Dalaman Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Ayfer Öztürk ise, festival kapsamında Muğla’da düzenlenen Yörük Obası Şenliği’nde, Dalyan’da ve Sarsala Koyu’nda yaptıkları resimleri sergilediklerini dile getirdi.

Festivale Gürcistan, KKTC ve Türkiye’nin değişik illerinden katılımcıların olduğunu ifade eden Öztürk şunları söyledi:

“Festival kapsamında katılımcılarımız Muğla’nın farklı bölgelerinin doğal ve tarihi güzelliklerini tuvallerine yansıttı. Resimlerin hepsi el emeği göz nuru. Bu tür etkinliklerin bölgemiz ve ülkemizin yurt dışında da tanınmasına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu yıl birincisini yaptığımız festivalin gelecek yıllarda da katılımını daha da arttırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

Konuşmaların ardından katılımcılara protokol üyeleri tarafından teşekkür belgesi verildi.

Güngör ÇOBAN

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.