Dalaman’da Doğa Yürüyüşü Düzenlendi

0
514
Dalaman'da Doğa Yürüyüşü Düzenlendi

Dalaman’da Doğa Yürüyüşü Düzenlendi 

Dalaman Yörük Obası Derneği, Dalaman Kaymakamlığı ve  Dalaman belediyesinin ilçenin doğal güzelliklerinin tanıtımı için doğa yürüyüşleri yapıldı.

Karadere’den Kille tepesine kadar koylarının çevresinde düzenlenen 7 kilometrelik doğa yürüyüşüne yaklaşık 120 kişi katıldı.

Yürüyüşe katılan Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yörük Obaları Derneği, belediye ve kaymakamlığın iş birliğiyle Karadereden Kille tepesine kadar yürüyüş düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarının insanları spora ve sağlıklı yaşam tarzına yönlendirmek olduğunu ifade eden Kaymakam Şimşek, “Doğa harikası, maviyle yeşilin birleştiği bu güzergaha yürüyüş parkuru yapma projemiz var. Bu planı başlattık” dedi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ise Yörük Obaları Derneği’nin düzenlediği yürüyüşe belediye olarak katılmaktan mutluluk duyduklarını, derneğin çalışmalarını destekleyeceklerini söyledi.

Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz ; “7 Kilometrelik doğa yürüyüşü parkurunda Dalaman’ın ne kadar güzelliklerle dolu olduğunu bir kere daha şahit olduk. bu tarz etkinlikleri düzenleyenlerin daima yanında olacağız” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.