0
566

Dalaman’da Cumhuriyet coşkusu

Dalaman’da Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıldönümü 1 hafta süren etkinliklerle kutlandı.

Dalaman Belediyesi Cumhuriye haftası etkinlikleri kapsamında pazaryerinde panayır alanı kurdu.

Sevilen sanatçılar tarafından her akşam konser verdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı finali genç sanatçı Aleyna Tilki konseriyle doruklara ulaştı.
-Resmi tören Cumhuriyet meydanı ve statta
Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’da, Cumhuriyet meydanında Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin Atatürk anıtına sunulması ile başladı.

29 Ekim Pazar günü saat 09.30’da Kaymakamlık makamında, Kaymakam Ali Güldoğan, Garnizon Komutan Vekili Albay Okan Mumcu ve Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın tebrigatı kabul etmesiyle devam etti.
Dalaman Şehir Stadında düzenlenen törende ise Kaymakam Ali Güldoğan, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı, tören alanında bulunan vatandaşların, öğrencilerin ve askeri birliklerin bayramını kutladı.
Kaymakam Ali Güldoğan’ın konuşmasının ardından, Tekvando ekibinin gösterileri, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, stat gösterisi ve halk oyunları gösterisi yapıldı. İlçemiz genelinde okullar arası çeşitli alanlarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerini, Kaymakam Ali Güldoğan ve protokol üyeleri verdi.

-1 Hafta etkinlik
Dalaman Belediyesi tarafından ise 1 hafta boyunca Cumhuriyet haftası etkinlikleri düzenlendi.


Dalaman Pazaryerinde yapılan etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
29 Ekim Cumhuriyet bayramı şenlikleri kapsamında, Buray, Ersan Er, Sahra Band, İmera, Nurettin Rençber ve Aleyna Tilki konser verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.