Dalaman’da çöp kültürsüzlüğü

0
1000

Dalaman’da çöp kültürsüzlüğü devam ediyor

Çöp konteynerine sadece 5 metre mesafedeki alanlara bile çöplerini atan duyarsız vatandaşlar, çevreci insanları çileden çıkardı.

Özellikle son zamanlarda artan bu duyarsız davranışlar akıllarda soru işareti bıraktı. İlçemiz Dalaman genelinde gözlemlenen bu olaylara tepkiler hergeçengün büyümekte.

Dalaman belediyesi uyarı mesajı gönderdi

Dalaman belediyesince yapılan uyarılara kulak veren olmadı. Çöpler molozlar onlar şunlar bunlar saymakla bitmeyen çöp ve atıklar atılmaya devam ediyor.  İlçeyi pisleten bu duyarsız vatandaşlar için yaptırımları daha ağır işlemler başlatılması gerektiğini söyleyen mahalle sakinleri çöp atanlar hakkında şikayet etme kararı aldıklarının altın çizdiler.

Çöp atanlar ifşa edilecek

Öte yandan elindeki çöpünü çevreye atan kişiler fotoğraf ve videosu çekilerek sosyal medya ve haber sitelerinde gündeme getirilecek. Dalaman gazetesi olarak duyarsız vatandaşların yapmış olduğu çevre katliamına dur diyebilmek için siz okurlarımız dan haber kanallarımıza ulaşarak çektiğiniz fotoğrafları ve videoları habere dönüştürerek  yayınlama kararı almış bulunmaktayız. Temiz bir Dalaman için birlik ve beraberlik zamanı olduğunu söyleyen gazetemiz genel yayın koordinatörü Güngör Çoban, “Türkiye genelinde kronik bir sorun olarak yaygınlaşan çevre katliamlarına dur diyebilmek için yerel gazetelerin ve ulusal basının bu konuda daha hassas olması gerekiyor. Bu konuda bulunmuş olduğumuz Muğla ilinde bayram sonrası özelikle kıyı kesimlerde artan çöp sorunları için Muğla Büyükşehir belediyesi gerekli çalışmaları derhal başlatması gerekiyor”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.