Dalaman’da bir dizi ziyaretlerde bulundu

0
813

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır;

Dalaman’da bir dizi ziyaretlerde bulundu

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır,  Dalaman Esnafını ve Pazaryerini Cumhur İttifakının Dalaman Belediye Başkan Adayı Muhammet Karakuş ve parti yönetimi ile beraber gezdi.

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Dalaman’da bir dizi ziyaretlerde bulunurken,  Akşamında Yosun Restoranda gazetecilerle yemekte bir araya geldi.  Hıdır, Yemek sonrası gazetecilerle sohbet etti. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Hıdır, sorulan bir soru üzerine Göcek Tünelinin kamulaştırılabileceğini ifade etti. Ak Parti iktidarından önce üçlü koalisyon zamanında “yap işlet devret” modeli ile Göcek Tünelinin yapımına başlandığını anlatan Mehmet Nil Hıdır, tünel geçiş ücretinden vatandaşın şikâyetçi olması üzerine karayolları tarafından mahkemeye yapılan tüm başvurularında mahkemelerin işletmeci lehine karar verdiğini anlattı. Göcek Tünelinde işletmeci firma ile kalan süreler için bir bedel tesbit edilerek işletme hakkının kamulaştırılabileceğini “Şirket ile bir rakam üzerinde uzlaşılabilir, bu günkü gibi değil daha düşük bir ücret alınarak vatandaşların mağduriyeti giderilebilir, bunu da yapacak olan bizleriz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Yemekten sonra Dalaman Ak Parti seçim bürosuna gelerek partililerle buluştu.  Cumhur İttifakının belediye meclis üyesi adaylarının da tanıtımının yapıldığı toplantıya katıldı. Eski MHP milletvekili Hacı Çelik ve MHP İl Başkan Yardımcısı Talat Yalılı, Dalaman Ak Parti İlçe Başkanı Şefik Oğuz, MHP Dalaman İlçe Başkanı Gürhan Hoplar ve Cumhur İttifakı Dalaman adayı Muhammet Karakuş ile kadın ve gençlik kolları ile partililer yer aldılar. Tanıtım sonrası Dalaman Ülkü Ocakları mensupları büro önünde Ülkücü Yemini ederek tekbir getirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.