0
1796

Dalaman’da anlamlı nikah

Dalaman’da tanınmış simalarından Nurgül Kubilay ile Gökhan Çelik çifti, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yılı kutlamaları sırasında nikâhlandılar.

Dalaman Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, çiftin nikah törenine sahne oldu. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Nurgül Kubilay ile Gökhan Çelik’in nikahını Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için pazaryeri meydanına gelen binlerce kişinin önünde kıydı. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı günde böyle bir nikaha şahitlik etmek çok önemli. Çünkü Cumhuriyetimizin en önemli kanunlarından biri Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu’dur. Ben de Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu’nun bana vermiş olduğu yetki ile sizleri karı koca ilan ediyorum” dedi. Başkan Şaşmaz evlilik cüzdanını geline verdi. Başkan Şaşmaz çifte mutluluk diledi.

Nikah sonrası duygularını dile getiren Şaşmaz, ilk defa böyle bir ortamda nikah kıydığını ifade etti. Şaşmaz, “Neredeyse 15 bin Dalamanlı’nın önünde nikah kıydık. Bizim için çok özel bir gün. Bugün genç çiftlerimizin de unutamayacağı bir nikah töreni yaptık. Umuyorum evlilikleri Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi kadar eski ve köklü olur” dedi.

Gelin Nurgül Kubilay Çelik ise “Ben bir Cumhuriyet kadınıyım. Onun için de bugün evlenmek benim için çok anlamlı. İki mutluluğu bir araya getirdik ve birlikte yaşadık. Bizim için de unutulmaz bir anı oldu. Aklımızdan çıkaramayacağımız nikahımız oldu. Böyle bir nikahı hayal etmiyorduk” dedi. Damat Gökhan Çelik ise böyle bir günde evlendikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Melahat KANBUR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.