Dalaman’da “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri

0
241
Dalaman’da “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri

Dalaman’da “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri

 

12-18 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Amatör Spor Haftası Etkinlikleri” Dalaman’da düzenlenen çeşitli spor faaliyetleriyle yapıldı.

 

sokak tören 1

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri Dalaman’da bisiklet binme ve ardından bisiklet gezisi düzenlendi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “ İlçemizde amatör sporların gelişmesi için her türlü etkinliğe destek veriyoruz ve devam edeceğiz. İlçemizde Bisiklet turizmini geliştirmek için her türlü faaliyetin yanında olacağız. Çevre bilincinin geliştiği son yıllarda çevre dostu hem ulaşım hem de spor aracı olan bisiklete binmeyi halkımızı davet ediyorum” dedi.

 

Dalaman Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Saniye Uyar Kırık ise, etkinliklere her yaştan bisiklet kullanıcılarının katıldığını söyledi.

Kırık, “Hürpedal bisiklet topluluğu üyeleri ve katılımcı diğer bisikletçiler ile birlikte Dalaman’ın caddelerini pedalladılar. Şerefler mahallesinden geçerek Ayten koyuna ulaşıldı.  Düzenlenen faaliyete her yaştan spora ilgisi olan kişilerin yoğun ilgisi bizleri sevindirdi. Yeni bisiklete binmeyi öğrenmek ve bunu yaşamının bir parçası yapmak isteyen kişilerin yardım talepleri bizi çok mutlu etti. Sağlıklı yaşam için spor etkinliklerimiz devam edecektir. Katkılarından dolayı Hürpedal Bisiklet Topluluğuna çok teşekkür ederim” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.