Dalaman’da 43 yıl sonra asfaltlama çalışması

0
253
Dalaman’da 43 yıl sonra  asfaltlama çalışması

Dalaman’da 43 yıl sonra  

asfaltlama çalışması

Haber Foto : Güngör ÇOBAN

Dalaman Belediyesi asfalt  ve yol tamirat çalışmalarını hızlandırdı.

Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz Asfalt yapımı devam etmekte olan Hastane yolunu ve Yeni mahalledeki  çalışmaları yerinde inceledi. Yılmaz “Dalaman’da vatandaşların talepleri ve ekiplerin tespit ettiği bozuk noktalar hızlı bir şekilde onarılıyor” dedi.

43 yıl sonra asfaltlama çalışması

Dalaman’ın Söğütlüyurt mahallesi, Gizem market güzargahı, Devlet hastanesi yolunda yapılan çalışmaları değerlendiren Dalaman Belediye başkanı Sedat Yılmaz, Dalaman Devlet hastanesi yolu üzerindeki kavşak düzenlemesi yapılarak alt yapısını hazırladık, trafik ışıklandırmasınında yapımı devam etmektedir” diye konuştu.

Başkan Yılmaz “Günlük ağaçlarının bulunduğu Yeni Mahalle yollarını 70’li yıllardan bu yana ilk defa Dalaman Belediyesi olarak asfaltlama çalışması başlattık. Buradaki 1’inci, 3’üncü, 7’inci, 9’uncu, 11’inci ve 13’üncü sokaklarda asfaltlama çalışmaları başlattık. Ayrıca  ilçemizin önemli cadde ve sokaklarına kış aylarında selden etkilenen ve suyla dolan cadde ve sokaklarda kilit parke çalışmalarını başlatacağız. 6 bin m2 kilit parkenin ihalesini bitirdik, önümüzdeki günlerde kilit parke taşları döşeme çalışmalarına yeniden start vereceğiz. 76 bin m2 kilit parke taşı bittikten sonra ihalemize %20 daha ilave ederek 111 bin m2 civarında çalışmamız devam edecek. İlçemizin önemli yerlerini bu vesileyle kilit parke taşı döşeyerek sorunlarını çözmüş olacağız” dedi.

Daha sonra mahalle sakinlerinin sorularını yanıtlayan, isteklerini dinleyen Başkan Yılmaz vatandaşlarla sohbet etti. Mahalle sakinleri ise yapılan yol çalışmalarından dolayı memnun olduğunu ifade ederek Başkan Yılmaz’a teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.