Dalaman’da 3-4 Ekim Dünya yürüyüş etkinliği

0
1193

Dalaman’da 3-4 Ekim Dünya yürüyüş etkinliği

Kaymakam Ali Güldoğan, “Önemli olan sporu yaşam tarzı yapabilmek”

Dalaman’da, 3-4 Ekim Dünya yürüyüş günü dolayısıyla, Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Belediyesi ve Dalaman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi.

Etkinlik öncesinde, Dalaman Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlileri tarafından katılımcılara şapka, tişört ve bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Etkinliğe katılanlar Kızılağaç, Hurmalı koy güzergahından Kayacık sahiline kadar olan parkurda yaklaşık 2 saat yürüdüler.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, 3-4 Ekim tarihlerinin Dünya yürüyüş günü olduğunu hatırlattı.

Etkinliğe vatandaşların, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile öğrencilerin de katıldığını ifade eden Kaymakam Ali Güldoğan, “yaptığımız yürüyüşte yaklaşık 10 bin adım attık, bunu önemli olan yaşamımızın bir alanına katabilmek önemli” dedi.

Güldoğan, “Burada amacımız, hem sağlıklı yaşam, hem obeziteyle mücadele, hem de sporu bir yaşam tarzı olarak hayatımıza kazandırmak.  Etkinliğimize öğrencilerimizi de davet ettik. Madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve birçok olumsuzluğu yenmeleri,  hayatlarını sporla zenginleştirmeleri anlamında öğrencilerimizi de özellikle bu etkinliğimize davet ettik. Dalaman’ın her noktası bu aktivitelere müsait yerler” diye konuştu.

Dalaman Kaymakamı Ai Güldoğan, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İlçe Sağlık Müdürü Volkan Özdal ve vatandaşların katıldığı yürüyüşte İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de güvelik önlemi aldı.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.