Dalaman’da 27 yıllık yol hasreti bitti

0
523
Dalaman’da 27 yıllık yol hasreti bitti

 

 

Dalaman’da 27 yıllık

yol hasreti bitti

Dalaman’a bağlı Akçataş mahallesinin 27 yıllık yol sorunu çözüme kavuşturuldu. Yapılan çalışmalarla 15 kilometrelik yol 3 kilometreye düştü. Dalaman ilçe merkeziyle arasında TİGEM arazisi ve Dalaman Tarım Açık Cezaevi arazisi bulunan 500 nüfuslu Akçataş mahallesi 3 kilometrelik mesafeyi 15 kilometre dolaşarak gidebiliyordu. Yapılan konuşmalardan ve duadan sonra Dalaman Akçataş mahallesi yolu açıldı.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, “Dalaman Akçataş mahallemiz için çok mutlu bir gün, bu mutluluğu birlikte paylaşıyoruz. Bildiğiniz gibi bu sorun yıllardır gündemde olan ve çözülmesi gereken biraz çetrefilli bir sorundu ve bu soruna sahip çıkacak, bu sorunu sahiplenecek bir kişi lazımdı. Sayın vekilim bu soruna sahip çıktı. Gerek Ankara boyutunu gerekse Dalaman boyutunda bize çok yardımcı oldu ve bugün bu noktaya geldik. Bu yolun Akçataş’ımıza hayırlı olmasını diliyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa “memlekette çözemeyeceğimiz bir sorun yok, ama zamana ihtiyacımız var, bazılarını zamanla hallediyoruz. Ne yazıkki bazı insanlar mevcut olanları kırmakla, yıkmakla, bozmakla, dökmekle meşgul. Ama bizim misyonumuz devamlı yapmak olacak. Dalaman ilçe olmazdan önce başlamış olan bu mahalleyle ana şehir arasındaki sıkıntıyı bana anlattıklarında ben çözebileceğimize inanıyordum. Bugün stabilize açılmış olabilir, ama bu belediyenin iç yoludur, inşallah zamanla en azından 2014 seçimlerinden sonra yeni bir idare kim gelirse, burada siyasi bir ayırım yapmıyorum. Elbette Dalaman halkı tercihini kullanacak,kim gelirse bu yolun asfaltı belediyemiz tarafından yapılmış olacağını ben ümit ediyorum. Halk ve devlet işbirliği imece usulüyle bir yolu açmış olduk. Muğla’mıza, Dalaman’ımıza, Akçataş mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Bir kere mahallenize gidebileceğiniz benzinle 4 kere Dalaman’a gelip gidebileceksiniz” hayırlı olsun diye konuştu.

Akçataş mahallesi sakinlerinden Süleyman Yılmaz “açılmayan yol açıldı, bize göre bir hayal olan yol, millete göre vatandaşlarımıza göre de bir hayaldi, açılmaz diyorlardı. İşçi götürp getiriyoruz. 14 kilometreye karşılık 5 kilometre gidiş 5 kilometre geliş oldu. İşçimizi de önce yarım saat önce alıyorduk, şimdi 10 dakika önce alıyoruz. Yetişiyoruz tarlamıza işimize devam ediyoruz” dedi.

Mukaddes Yılmaz ise “çok sağ olsun Ali Boğa sayesinde yolumuz açıldı. Yakınlaştık, yolumuz kısaldığından dolayı Dalaman’a daha kolay gidip geliyoruz, işlerimizi daha kısa sürede halledebiliyoruz. Emeği geçenlerden allah razı olsun”

Açılışa Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Muğla İl Özel İdare Genel Sekreter vekili Veli Çelik, Ak Parti Dalaman İlçe Başkanı Onur Turgut,  Ak Parti Ortaca İlçe Başkanı Mesut Yazan, Ak Parti Muğla İl Başkan Yardımcısı Şadi Pirci, Dalaman Müftüsü Selahattin Bozkurt, Tigem Dalaman İşletme Müdürü  Şefaaatin Zeybek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.