Dalaman’da 19 Mayıs törenleri

0
593

Dalaman’da 19 Mayıs törenleri

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Anıt programından sonra Kaymakam Ali Güldoğan ve diğer protokol üyeleri, Dalaman Anadolu Lisesinde düzenlenen resim sergisini açtılar.

Dalaman Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, öğrencilerin gösterisi, şiirlerin okunması ve canlı müzik dinletisi ile devam etti.

Gençlik Haftası münasebetiyle ilçede okullar arası düzenlenen sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilerin madalyalarını, Kaymakam Ali Güldoğan ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Etkinliklere, Kaymakam Ali Güldoğan, Garnizon Komutanı Dnz. Alb. Okan Mumcu, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Kaymakam Adayı Onur Alp Bıçakcı,  Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yılını hep birlikte kutlamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı bağımsızlık hareketi, milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de gençlerimize verilen önemin ve değerin bir göstergesi olmuştur. Hiç kuşkusuz ki geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, içinde taşıdıkları sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en önemli hazinelerimizdir. Bunun için gençlerimizi, çağdaş bilimin ve teknolojinin ışığında yetiştirerek onların sosyal, kültürel gelişimlerini sağlamanın ve ülkesine yararlı, manevi değerlerle donanmış, bireyler olarak hayatlarının her alanında etkin rol almalarına imkan vermenin gayreti içerisinde olmalıyız. İstiklal bilinci ve 19 Mayıs ruhuyla yetişen gençlerimizin Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacakları inancıyla; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum “ifadelerini kullandı.

Melahat Kanbur

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.