Dalaman’da 19 Mayıs coşkusu

0
401

Dalaman’da 19 Mayıs coşkusu

Dalaman’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadelenin 100.yılı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.

Anıt programından sonra Cumhuriyet Meydanından, Programın düzenleneceği Dalaman Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesine kadar bando eşliğinde Gençlik Yürüyüşü yapıldı.
Dalaman Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, öğrencilerin gösterisi, oratoryo, şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterisi ile devam etti.
Gençlik Haftası münasebetiyle İlçemizde okullar arası düzenlenen sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilerin madalyalarını, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. Program Resim ve El Sanatları sergisinin açılışı ile sona erdi.
Etkinliklere, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Garnizon Komutanı Hv. Kont. Albay Barış Sayın, Belediye Başkanı Sayın Muhammet Karakuş, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama mesajı; “Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin en önemli günü olan 19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nın 100. yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.


Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü gençlerimize bayram olarak armağan etmesi de, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimize verdiği önemin simgesidir.
Atatürk’ün her konuda güvendiği ve bugünü bayram olarak armağan ettiği Türk Gençliği de aldığı büyük emanetin sorumluluğu ile milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, çağın gereklerine uygun, kendilerini her türlü zararlı alışkanlıklardan koruyup bilgi ile donatarak, birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi saygı ve hoşgörü içerisinde yarınlara hazırlanacaklarına inancımız tamdır.


Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm milletimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”dedi.

Melahat TUNEL

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.