0
1641

Dalaman’da 12 işçi suç duyurusunda bulundu

Dalaman’da yaklaşık 10 gündür devam eden Sendika kayıt ve sendikacılar kavgasında gizlice yapılan e-devlet şifreleri ile ilgili Dalaman belediyesinden 12 işçi, Avukatları ve  DİSK Genel iş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş ile birlikte Ortaca Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulundu.


DİSK Genel iş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş Ortaca Adliyesi önünde yapmış olduğu açıklamasında; “Dalaman halkının oradaki çalışanların belediyenin zor duruma düştüğü bazı olaylar gerçekleşti, biz bu olaylara daha fazla mehil vermemek için Dalaman’dan ayrıldığımızı sizlerde biliyorsunuz.

Biz üyeliklerimizi arkadaşlarımızın istekleriyle yapmaya devam etmiştik fakat Cumartesi günü almış olduğumuz haberle 12 arkadaşımızın üyelikleri kendi rızaları dışında e-devlet şifreleri denenerek ve telefonla kodları değiştirilerek bizden istifa edip diğer sendikaya üye olmaları ve tekrar istifa etmeleri diye bir işlem yapmışlardır. Bu kişisel hak ve özgürlüklere tecavüzdür ve  tacizdir. E-devlet’te şu anda onlar her türlü işlem yapabilirler. Dava açabilirler, davadan çıkabilirler tapu işlemleri yapabilirler bunları önlemek için hemen arkadaşlarımız e-devlet şifrelerini değiştirecekler. Bizde bu konuda Cumhuriyet Baş Savcılığımıza suç duyurusunda bulunuyoruz”dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan DİSK Genel iş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş,  “ Yetkiyi almak için yaptılar. Şimdi yetki sayısı bize geçtiği zaman sendikalar kanununa göre toplu sözleşmeyi biz yapıcaz. Fakat bu arkadaşlarımızın T.C. numaraları ellerinde olması nedeniyle, şifreleri denenerek 17 kişiye ulaşılıyor. Ulaşılan 17 arkadaşımızın şifreleri başka telefon numaraları verilerek  değiştiriliyor ve tekrar işlem yapıyorlar. Zaten bu arkadaşlarımızın hepsi şu an buradadır hiçbiri de bu işlemi kendilerin yapmadığını Cumhuriyet Savcılığına beyan ettiler”dedi.

Haber : Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.