Dalaman’a kadın eliyle renkli bir dokunuş

0
506
Dalaman’a kadın eliyle renkli bir dokunuş

Dalaman’a kadın eliyle renkli bir dokunuş

 

Dalaman Belediyesi ve Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği işbirliğinde 2. Uluslararası Resim Festivali adı altında Dalaman’da bir araya gelen katılımcılar “Dalaman’a kadın eliyle renkli bir dokunuş” temasıyla resim yaptı.

 

OMR_0113 OMR_0100 DSC_0200

Ortaca, Dalyan, Dalaman, Sarıgerme, Göcek gibi bölgeleri gezen katılımcılar gezdikleri yörelere özgü doğal ve tarihi güzellikleri Dalaman şehir merkezindeki trafo binasına yansıttılar.

Yaklaşık 1 hafta süren çalışmanın ardından adeta tabloyu andıran trafo binası görenlerden tam not aldı. Etkinliğe katılanlara Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, tarafından teşekkür belgeleri verildi.

Foça Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği Şube Başkanı Leyla Buharı “İkinci kez Dalaman resim çalıştayına katılıyoruz. Biz Femin-Art Derneği olarak yurdun değişik yerlerinde şubelerimizi açarak bir kadın birlikteliğini ve kadın gücünün neler yapabileceğini anlatmak için bir araya gedik. Bütün dernek şubelerimiz birbirimize festivallerimizde ve çalıştaylarımızda destek oluyoruz. Amacımız bunu tüm dünyayla birleştirmek. Yurtta sulh cihanda sulh ilkesini sanat yoluyla köprüler kurarak ulaşmak. Sanat yoluyla kaynaşmak bir araya gelmek ve vermek istediğimiz mesajı renklerle anlatmak çok daha kolay oluyor. Savaşmak yerine biz bu şekilde barışı dile getirmeye çalışıyoruz. Dalaman’daki etkinlikten de büyük bir mutluluk duyduk” dedi.

Dalaman Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Ayfer Öztürk de, “Dalaman Femin-Art şubesi olarak, Dalaman’a kadın eliyle renkli bir dokunuş adlı çalıştayımızın ikincisini gerçekleştirdik. Amacımız Dalaman’ı güzelleştirmek, halkı resimle tanıştırıp buluşturmak, sanata karşı ilgiliyi sevgiyi sağlamak. Konularımızı Dalaman’ın koylarından seçtik önce arkadaşlarla koyları gezdik. Arkadaşlar hem fotoğraflarını çektiler. Hem bu güzelliklerin farkına vardılar. Hedefimiz Dalaman’ı bir sanat merkezi haline getirmek. İnşallah sponsorlar, katlı sağlayan kurumlar, kuruluşlar, kişiler olursa çok daha güzel şeyler yapacağımıza, ben ve arkadaşlarım inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ise, “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz resim çalıştayında, Türkiye’nin değişik kentlerinden gelen ressam arkadaşlarımız ile birlikte, trafo binasına, güzelliğimizi, Dalaman’ın güzelliklerini, Sarsala koyunu, önceki yıllarda yaşadığımız ilk evlerimiz olan çit evleri, efelerimizi simgeleyecek bir resim çalıştayı gerçekleştirdik. Trafo binası bu parkımızın hemen köşesinde atıl bir şekilde görüntü veriyordu. Şimdi herkesin bakabileceği, önünde fotoğraf çekilebileceği bir duruma geldi ve katılan arkadaşlarımıza bu çalıştayı bizimle beraber düzenleme zahmetinde bulunan Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneğine ve gelen tüm sanatçı kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Çok güzel bir eser bıraktılar” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.