Dalaman’a hayırlı olsun “4 yıllık okulun inşaatına başladık”

0
2095

Dalaman’a hayırlı olsun

“4 yıllık okulun inşaatına başladık”

Dalaman belediye başkanı Muhammet Şaşmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksekokulu’nun 18. dönem mezuniyet töreninde konuştu.

Şaşmaz ; “Dalaman Meslek Yüksek okulu için geçtiğimiz yıl temsili olarak temelini atmıştık, geçen bu süre zafında protokol yazışmalarını tamamlayarak maddi olarak her şeye hazırız ve okulumuzun inşaatına başladık. Dalaman halkına hayırlı uğurlu olsun.

İhalesini yapmış olduğumuz meslek yüksek okulunun yüklenici firma tarafından en kısa sürede inşaatının %40’ını tamamlayacağız.

Böyle bir çalışmanın içerisinde bulunmak beni mutlu etti.

Okulumuzun inşaatı için Dalaman’da bulunan arazilerimizden elde ettiğimiz maddi kaynağı, eğitim için harcamak kendi şahsım adına ve İlçem adına gurur verici  bir olaydır.

Bu olayın gerçekleşmesinde Kaymakamımıza, Rektörümüze ve Haşim Hocamıza yaptığımız çalışmalarda hem bize destek vererek hem de yanımızda olarak bu gücü bize verdikten sonra Dalaman adına eğitime yapılan destek en büyük destek olduğunu düşünerek yola çıktık ve bunu başardık.

Bundan sonra aynı çalışma ve destekle devam edeceğimizi buradan söylemek istiyorum.

Okulun giriş kısımları değişecek

İleriki aylarda yapacak olduğumuz planlamalarla her iki meslek yüksek okulumuzun giriş kısmının değiştirileceğini müjdelemek istiyorum.

Yani 4 yıllık okulun kendi bulunduğu arazi üzerinden yaparak okulumuza kazandırmayı planlıyoruz. Bundan sonra her eksiklikte okulumuzun rektörlüğümüzün ve aynı zamanda buradaki okul idaresinin yanında olacağımızı belirtmek isterim”dedi.

Başkan Muhammet Şaşmaz, “Dalaman Meslek yüksek okulundan mezun olan tüm öğrencilerimize gelecekteki hayatlarında başarılar diler, her zaman yolu açık ve aydınlık olsun” dileklerinde bulunarak öğrencilere mesaj verdi.

Haber : Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.